Відомі сестри шахістки з Львівщини не підтримали виключення росіян з шахової федерації

Анну та Марію Музичук позбавлять членства в Львівській обласній шаховій федерації через те, що вони не підтримали листа про виключення росіян з шахової федерації.

Про це повідомили у Львівській обласній шаховій федерації.

Після речей, які світ побачив у Бучі, Гостомелі та Ірпіні, ЛОШФ написала листа президенту Федерації шахів України з проханням розглянути питання  про виключення російської шахової федерації та білоруської шахової федерації з ФІДЕ.

Члени Президії, відомі гросмейстерки Музичук Анна та Музичук Марія не підписали та не підтримали цього листа. У зв’язку з цим та згідно рішення Президії від 4 квітня 2022 року ЛОШФ припиняє співпрацю з шахістками та розпочинає процедуру їх виключення з Президії та членства у федерації.

Крім того, у листі просять заборони усім російським і білоруським тренерам, арбітрам, офіційним особам брати участь у будь-яких змаганнях, що проводяться під егідою ФІДЕ, і негайно звільнити громадян цих країн з будь-яких посад у Раді та комісіях ФІДЕ.

Також негайної та беззастережної відставки А. Дворковича з посади президента ФІДЕ, як пособника та давнього поплічника кривавого диктатора путіна.

«Ми вважаємо рішення ФІДЕ про те, що на всіх міжнародних шахових змаганнях з рейтингом ФІДЕ не повинні вивішуватися національні прапори росії та білорусі чи звучати їхні гімни». 

Анна Музичук — дворазова чемпіонка України з шахів серед жінок 2003 та 2014 років.Чемпіонка світу серед шахісток віком до 20 років (2010) та до 16 років (2006).

Марія Музичук — гросмейстер (2015), чемпіонка світу серед жінок 2015 року, дворазова чемпіонка України (2012, 2013), найкраща шахістка світу 2015 року.