Епіфаній звернеться до уряду, щоб ПЦУ передали храм на території Києво-Печерської Лаври

Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський та всієї України Єпіфаній звернеться до КМУ, щодо передачі одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування ПЦУ.

Відповідне рішення затвердили 23 травня, під час чергового засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Який відбувся у Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

“Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю).

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ПЦУ)”, – зазначають у офіційному повідомленні про засідання Священного Синоду 23 травня 2022 р.