“Дід був командиром УПА і боровся з поляками на Волині”: росіяни запустили черговий фейк про президента Польщі

alt_фейк-про-дуду

У російських журналістів істерика після візиту президента Польщі Анджея Дуди до України. Тому пропагандисти вирішили відкопати старий фейк про нібито українське походження польського президента.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації, передає “Це моя Україна”.

Російські журналісти і їх боти активно поширюють фейк про те, що Анджей Дуда – онук українського націоналіста. Мова йде про Михайла Дуду – командира Української Повстанської Армії, який воював з поляками та брав участь у подіях на Волині в 1943 році.

Анджей Дуда уже спростовував цей фейк

Російські пропагандисти стверджують, що нібито Михайло Дуда “виховав свого онука в дусі нацизму” і саме тому він підтримує зараз “українських неонацистів”. Ось як палає у Росії через підтримку України з боку Польщі.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що це фейк. Цю вигадку сам Анджей Дуда спростував ще 7 років тому.

Річ у тім, що Михайло Дуда ніяк не міг бути дідусем польського президента. Хоча б тому, що він помер у 1950 році не маючи дітей. Дідусем Анджея Дуди є Алоіз Дуда жив у Старому Сончі і помер в 1992 році.

“Чергова хвиля дезінформації обумовлена візитом глави польської держави до Києва і спрямована на дискредитацію українсько-польських дружніх відносин” – наголосили у Центрі протидії дезінформації.