На Полтавщині судять військових РФ, які з “Граду” обстрілювали Харківщину

У Котелевському районному суді Полтавської області продовжується судовий розгляд справи відносно двох військовослужбовців РФ Олександра Бобикіна та Олександра Іванова. Яким інкримінують порушення  законів та звичаїв війни.

Повідомляє Це моя Україна” з посиланням на Суспільне та пряму трансляцію судового засідання.

Сьогодні, 26 травня у суді відбулись дебати у справі рядового 26-річного Олександра Бобикіна, водія-заряджаючого бойової машини «Град» та 23-річного єфрейтора Олександра Іванова, навідника бойової машини «Град». Обидвоє військових з 200-ї окремої мотострілецької Печенської Краснознамьонної, ордена Кутузова, арктичної бригади.

Під час дебатів 26 травня прокурор просив суд призначити обвинуваченим по 12 років позбавлення волі. Обвинувачений Бобикін, в свою чергу, повністю визнаю свою провину у тому, що йому інкримінують. Адвокат обвинувачуваного Валерія Іванова просила суд врахувати те, що її підзахисний діяв під примусом, а також його щире каяття. Виходячи з чого захисниця попрохала суд призначити менше, ніж 8 років позбавлення волі.

Обвинувачений Олександр Іванов також розкаявся у вчиненому та просив суд зменшити термін покарання. Адвокат Іванова Володимир Ковальчук зауважив, що його підзахисний уклав контракт із російською армією ще до війни з Україною та пішов служити через скрутне матеріальне становище. Захисник Іванова також пояснив, що підзахисний виконував накази та не міг визначити, чи є у зоні ураження цивільні люди чи будівлі. Володимир Ковальчук просив суд призначити Іванову 8 років ув’язнення.

Вирок планують оголосити 31 травня об 11:00.

Відповідно до матеріалів слідства, підозрювані російські військові одні з перших, хто 24 лютого обстрілювали “Градами” селище Козача Лопань та місто Дергачі на Харківщині. Після чого у складі колони військові РФ перетнули кордон України та продовжили обстріли Харківщини. Згодом військові Збройних Сил України розбили їхню колону техніки, після чого Бобикін та Іванов переховувалися у Харківській області. Іванов натрапив на українських військових уже 25 лютого, а Бобикін після поранень переховувався у ДОЦ «Сонячний» близько двох тижнів, згодом здався в полон.