Уряд хоче відновити оподаткування товарів, які ввозяться в країну, в тому числі автівок: деталі

Кабінет Міністрів України хоче скасувати пільги на ввіз авто з-за кордону, а також скасувати безмитний імпорт товарів. Вчора, 9 червня відповідний законопроект 7418 розглядали на комітеті ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Джерело: Народна депутатка України Галина Васильченко

Народна обраниця зазначає, що найбільше дискусій було довкола питання ввезення авто з-за кордону. Одним з аргументів уряду щодо скасування пільг з розмитнення авто, було те, що вони вже зіграли свою роль. А мовляв хто хотів придбати собі автівку внаслідок втрати під час війни, той і придбав. Також, ще одним аргументом уряду, – зазначає Васильченко є: втрати бюджету у розмірі 16 млрд з початку запровадження пільги у квітні.

Контраргументом позиції Уряду Васильченко зазначає, що війна триває. Купівельна спроможність впала. І якщо оподаткування різко повернути до довоєнного рівня – то ніхто зараз завозити авто не буде і надходжень в бюджет відповідно теж не буде. Також, після впровадження цієї пільги у нас, в Європі зросли ціни на автомобілі. І з поверненням повного розмитнення авто стануть ще дорожчими, ніж до повномасштабної війни, – зазначила народно обраниця.

Важливо, заступник голови комітету нардеп Ярослав Железняк повідомив, що документ передбачає звільнення від сплати мита, ПДВ та акцизу тільки для тих авто, які купуються для потреб армії.

“Для всіх авто (крім тих, що йдуть на потреби ЗСУ) скасовується пільга з ПДВ, мита, акцизу з 1 липня. Паралельно Кабмін розробляє новий закон про спрощене розмитнення авто через Дію”, – розповів Железняк.

Галина Васильсенко запропонувала альтернативний законопроект 7418-1, який пропонує: дати можливість одноразово без оподаткування ввезти транспортні засоби учасникам бойових дій. Аргументуючи, що це буде справедливо і про це просять самі учасники бойових дій. Наступним пунктом нардеп пропонує застосувати пільгові ставки ПДВ ( 7%) та мита (5%) на період воєнного стану для ввезення транспортних засобів.

“Моя позиція така: якщо на період воєнного стану дати часткову пільгу на ПДВ та мито, то і громадянам автівки будуть доступніші, і у бюджет будуть надходити кошти”, – зазначила нардеп

На засіданні комітет підтримав запропонований Кабміном законопроект 7418. Голосування за один з них відбудеться наступного тижня.