Пережив кому і вісім операцій: історія 11-річного Артема, який потрапив під обстріл касетними бомбами росіян

Львівські медики вчергове розповідають історію свого пацієнта, 11-річного Артема з Харкова. Під час того як хлопець грав футбол у своєму дворі, росіяни злійснили обстріл касетними бомбами.

Як повідомляють у Першрму МО Львова, внаслідок обстрілу, Артем пережив кому і вісім операцій. Йому фактично довелось наново вчитись ходити і рухати руками.

“Обстріл почався раптово, без сповіщень про тривогу. Артем не встиг заховатися. Як наслідок – відкрита мінно-вибухова травма грудної та черевної порожнини, ушкодження внутрішніх органів (легень, діафрагми та печінки) із інфекційним ускладненням. У Харкові протягом трьох діб Артем перебував у комі. Через тиждень його евакуювали до Львова у нашу дитячу Лікарню Святого Миколая”, – розповідають Львівські медики.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Цілий місяць дитина не підводилась з ліжка. Львівські хірурги робили все можливе щоб відновити Артему здоров’я. Хірурги лікарні Святого Миколая спільно з британсько-американськими та колегами із нашої Лікарні Св. Пантелеймона виконали хлопчику низку високотехнологічних втручань – це відновлення цілісності грудної клітки та правої легені, а також печінки, органів черевної порожнини.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Після того, як хлопця перевели у загальну палату, до роботи взялися реабілітологи. Досьогодні старший фізіотерапевт Сергій Худа допомагає Артему відновити функціональність правої руки та покращити ходьбу.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

“Мама хлопчика Анна радіє успіхам сина. Завдяки спільній роботі спеціалістів хлопчик знову бігає та навіть грає у футбол. А ще – сам одягається, вмивається, гуляє на вулиці. Відколи Артем потрапив у лікарню, Анна твердо вирішила – лікуватиме сина тільки в Україні. І ще жодного разу про це не пошкодувала”, – зазначають медики.