Омбудсмен прокоментував відео з “розстрілом російських військових”

Підроздій російських військових симулювали здачу у полон в Макіївці і відкрив вогонь по українських військових.

На Луганщині російський підрозділ симулював здачу у полон та відкрив вогонь по українських військових. Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Нещодавно, а саме 18 листопада у соцмережах з’явилося нове відео “здачі в полон” військових РФ, на якому українські військові проводили процедуру взяття у полон російських окупантів. Під час процедури з-за будинку вистрибнув озброєний солдат армії РФ і першим відкрив вогонь, що видно на відео. Подібні дії були розцінені як симуляція здачі у полон, і українськими бійцями було відкрито вогонь у відповідь та ліквідовано російський підрозділ.

Згодом пропагандисти РФ почали поширювати відео нібито розтрілу російських полонених, розганяючи дезінформацію, нібито вчинення військового злочину українськими бійцями. Хоча, як зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, по суті росіяни самі скоїли воєнний злочин.

Брехлива фіктивна здача в полон є воєнним злочином. Можна зробити висновок, що скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни вчинили воєнний злочин – відкрили вогонь на ураження військових Збройних Сил України“, – прокоментував Любінець.

Чиновник зазначає, що в такому випадку особи з-поміж російських військовослужбовців не можуть вважатися військовополоненими, а є такими, що ведуть бій.

“Ми воюємо з цинічним ворогом, для його не існує правил ведення війни. Це стосується як ведення самих бойових дій, так і дезінформаційних кампаній навколо них”, – зазначив Любінець.