На що звернути увагу при купівлі електричного обігрівача у зимовий сезон 2022/2023

За сьогоднішньої ситуації в країні і можливими проблемами з опаленням цієї зими, коли центральне опалення може взагалі не працювати, неможливо обійтися без додаткових обігрівачів. Точніше можна обійтися, але якою ціною? Постійними застудами, кашлем чи бронхітом. Така економія обернеться великими витратами відновлення підірваного здоров’я. Саме тому варто подумати про електричні обігрівачі, серед них особливу увагу зверніть на термія обігрівач, який придбали вже тисячі українців і задоволені його роботою.

Критерії вибору електрообігрівача

При виборі електричного обігрівача потрібно звернути увагу на наступне:

  • потужність обігрівача;
  • безпека приладу;
  • гарантія на виріб;
  • система управління електрообігрівачем;
  • якість матеріалів.

Як розрахувати потужність обігрівача?

Для розрахунку потужності обігрівача можна скористатися простою формулою, яку пропонують практично всі виробники. Формула є актуальною для всіх пристроїв, крім інфрачервоних радіаторів (для них потрібний окремий розрахунок).

Потужність залежить від розміру опалювального приміщення, але не тільки від квадратних метрів – також потрібно знати висоту стелі. Припустимо, площа кімнати 20 квадратів, стандартні стелі – 2.7 метрів. Потрібно помножити 20 м2 на 2.7 м. Отримуємо об’єм приміщення, що дорівнює 54. Далі ділимо 54 на 30 (постійний коефіцієнт, який пропонують використовувати для розрахунку виробники). Потужність радіатора має бути не менше 1.8 кВт.

Якщо цей спосіб складний, можна скористатися більш простим методом, але він підійде лише для будинків із висотою стель до 3 метрів. На 1 квадратний метр потрібно щонайменше 100 Вт. Потрібно помножити площу кімнати на 100 Вт. Отримана відповідь – потужність, що рекомендується. Наприклад, розмір приміщення 15 квадратів. Помножуємо 15 на 100, отримуємо 1.5 кВт.

Однак при розрахунку не враховуються нюанси: наявність щілин у вікнах та стінах, з яких надходить холодне повітря, торцеве розташування квартири, протяги тощо. За наявності перерахованих проблем, а також для неопалюваних приміщень до отриманої потужності потрібно додати 20-30%, щоб обігрівач працював коректно і виконував свої функції.

elektro 2

Як виробники забезпечують безпеку приладів?

Безпека – один із основних критеріїв при виборі електрообігрівача. Прилад повинен підтримувати функцію автоматичного вимкнення при перегріві, нахилі та перекиданні. Це дозволить залишати пристрій увімкненим, навіть якщо вас не буде вдома.Опція відключення під час перегріву забезпечується за рахунок датчика температури. При досягненні максимальної температури ТЕНом датчик температури розриває з’єднання в електричному ланцюзі, що призводить до вимкнення.

Бажано, щоб обігрівач міг підтримувати функцію антизамерзання, коли температура повітря в кімнаті не опускається нижче 5-7 градусів. Звісно, для людини це некомфортні умови. Однак для приміщень з водопроводом, каналізацією при вимкненому опаленні – цієї температури буде достатньо, щоб труби не замерзли. Якщо ви вибираєте прилад для обігріву ванної кімнати, лазні або інших приміщень із підвищеним рівнем вологості, вибирайте модель із водозахисним корпусом. Інакше не уникнути замикань, що може призвести до поломки пристрою та пожежі.