14 причин, які не дають вам схуднути, навіть якщо займаєтеся спортом

Деякі жінки все своє життя присвячують боротьбі із зайвою вагою, але в результаті жодних стійких результатів вони не досягають. Хтось навіть навпаки, умудряється набрати зайву вагу.

Виникає питання – чому?

І тут варто проаналізувати свій спосіб життя. Вам може здаватися, що ви стежите за харчуванням, ходите на тренування, робите все правильно, але насправді повторюєте ті самі помилки.

Похудати

Ви робите ставку тільки на спортзал

Якщо ви виділяєте на заняття спортом хоча б годину на тиждень – це вже великий крок на шляху до мрії. Але якщо весь інший час ви взагалі майже не рухаєтеся, цього може бути мало. Постарайтеся залишатися активними поза тренуваннями: частіше ходіть пішки, гуляйте на свіжому повітрі, постарайтеся рідше користуватися ліфтом. (Читайте також, Що потрібно пити, щоб схуднути?).

Ви недооцінюєте розмір своїх порцій

Вам здається, що їсте ви зовсім мало. Але вчені Корнуельського університету з’ясували, що люди із середньою вагою схильні недооцінювати калорійність свого раціону за день майже на 20%, а люди з надмірною вагою недооцінюють майже на 40%.

Ви не враховуєте калорії з напоїв

Сік, кава чи лимонад – напої, а не їжа, але калорійність у них є, і часом дуже немаленька. Ви можете стежити за харчуванням і рахувати калорії, намагатися підтримувати дефіцит, проте якщо при цьому не враховуєте такі напої, ви можете не тільки не худнути, але ще й набирати вагу.

похудати

Ви мало спите

Сучасні люди взагалі рідко висипаються. Вчені кажуть, що недосипання змушує людей переїдати через збільшення вироблення греліну. Для гарної фігури дуже важливо спати по 7-8 годин на день.

Ви їсте занадто мало білка

Щоб харчуватися збалансовано і не страждати від почуття голоду, важливо їсти достатньо і білків, і жирів, і вуглеводів. Найчастіше люди у своєму раціоні не добирають норму білка — і через це вони почуваються менш ситими протягом дня. А це призводить до некорисних перекусів.

Ви не працюєте зі стресом

Джерел стресу може бути так багато, що в якийсь момент ви можете взагалі припинити звертати увагу на цей стан. Але дуже важливо вміти боротися із тривогою. Справа в тому, що викид кортизолу теж може спровокувати переїдання — особливо якщо ви з тих, хто намагаєть сязаїдати емоції солодким.

похудати

Ви приймаєте ліки з побічними ефектами

Більшість популярних препаратів мають серед побічних ефектів збільшення ваги. Це не означає, що вам потрібно припинити пити таблетки, які прописав лікар. Просто є сенс обговорити з ним, чи не можна замінити ліки.

Ваші м’язи запалені

Вважається, що запалення заважає скинути зайву вагу та підвищує ризик розвитку діабету другого типу. Нерідко із запаленням м’язів стикаються люди, які надто інтенсивно займаються тренуваннями.

Ви неправильно зважуєтесь

Найменша вага за весь день у людини — коли вона прокидається вранці, йде у вбиральню і потім стає на ваги. Протягом дня ми стаємо важчими в міру того, як їмо і п’ємо. Тому так важливо щодня вставати на ваги в один і той же час інакше вам важко буде зрозуміти, набираєте ви або скидаєте.

Ви пропускаєте прийоми їжі

Іноді люди думають, якщо ситно пообідали, то можна пропустити вечерю. А деякі вважають, що пропуск прийому їжі допоможе скинути зайву вагу без дієт. Але, на жаль, цей спосіб не працює. Таким чином, ви просто даєте відстрочку голоду і з’їдаєте на обід набагато більше, ніж вам потрібно.

Похудати

Ви їсте занадто швидко

Звичка занадто швидко прожовувати їжу, їсти на ходу або під звуки телевізора може заважати вам привести себе у форму. Справа в тому, що так ви з’їдаєте набагато більше, ніж потрібно, самі не помічаючи того. Ваш мозок просто не встигає визначити, що ви ситі.

Ви не пройшли медобстеження

Є низка хвороб, які заважають вам скинути вагу: апное, гіпотиреоз, депресія, цукровий діабет. Якщо ви довгий час не можете схуднути, незважаючи на всі старання, значить, настав час перевірити своє здоров’я.

Схуднути

Ви надто багато собі забороняєте

Деякі люди в гонитві за швидким результатом відмовляються від усіх улюблених продуктів і намагаються їсти мінімум їжі. Однак численні дослідження показали, що обмежувальні дієти зрештою перешкоджають зниженню ваги і натомість сприяють її збільшенню.

Ви їсте мало клітковини

Є люди, які просто не люблять овочі. А фрукти часто досить дорогі. Тим часом без клітковини ніякого здорового схуднення не може бути. Харчові волокна дають почуття насичення та допомагають налагодити травлення.