Чому жінки після розлучення виглядають краще – сперечаємося, ви навіть не здогадувалися про реальні причини?

Психолог розповів, що відбувається з тілом та зовнішністю після розлучення.

«Я вже думала, що ніколи не буду щасливою, але потім ми розлучилися» — це жарт. Але в ній, як і в кожному жарті, є правда, зовнішність жінки дійсно змінюється на краще в 90 зі 100% випадків після розставання з чоловіком.

Кажуть, що розлучення фарбує жінку. І вибираючи між двома образами після розлучення — звичайний і розкішний — представниці прекрасної статі здебільшого обирають другий. Невже розлучення так мотивує жінку виглядати на «відмінно» чи подружжя так вимотує, що вона не має сил виглядати інакше? Давайте розбиратися. (Читайте також, Їх роблять усі: 11 помилок, через які їжа в холодильнику псується швидше — а ви так робите?).

Стрес та розлучення

Розлучення круто змінює життя людей. Позбавлені звичних орієнтирів, чоловіки та жінки намагаються зрозуміти чому почуваються жахливо. За хімічним ефектом кохання схоже на наркотичне сп’яніння, а розставання на абстинентний синдром залежного за відсутності дози речовини, яка зазвичай забезпечує високий рівень дофаміну.

Кажуть, наркомани відчувають таку ж тугу за кокаїном при розлученні з ним. За шкалою стресів, розроблену в 1967 році американськими психіатрами Томасом Холмсом і Річардом Рея, розлучення стоїть на другому місці вище тюремного ув’язнення та смертю близького родича. Саме стрес, якому зазнають жінки під час розставання, стає гальмом, а потім навпаки двигуном та паливом для старту змін. Але про все по порядку…

Як наше тіло відповідає на стрес

Коли людина ламає ногу – це фізична травма. Усі знають, що нічого страшного в цьому немає. Так, якийсь час вона не зможе ходити, це природні наслідки травми. Потрібно полежати, добре поспати та поїсти вітаміни, і все загоїться. З розлученням принцип має бути таким самим: потім завжди знайдеться час, знайти причини розлучення, опрацювати їх, змінити свій психологічний сценарій. Але спочатку головне знайти точку опори, адже в стані стресу ще жодна людина ніколи не приймала вірних рішень.

У такому емоційному накалі хочеться або переживати і хаотично кидатися зі сторони в сторону, або завмерти та забитися під ковдру. Здається, що зараз не можна розслаблятися, треба бути напоготові і тримати все під контролем, інакше підеш на дно. І жінки починають діяти: розбиратися в собі, дивитися на погаслий погляд у дзеркалі, на потьмянілий колір волосся і фігуру, що трохи розпливлася. Таку любити не можна – вердикт. І перша точка опори, а якою я була раніше, до цих відносин?: веселою, задеркуватою, спортивною… Якою мене любили? Відповідь знайдено – план досягнення мети написано – перші кроки виконано.

Жінка як донор стосунків

Що відбувається, якщо розчинити цукор у воді? Вона стане солодкою, але цукру ми більше не побачимо. Приблизно так жінка розчиняється у чоловікові. А потім ще довго живить його своїми ресурсами. Як? З глобального та неочевидного – з енергорівня. З минулими сексуальними партнерами жінка завжди має зв’язок на рівні енергетики. Це як такі невидимі канатики, які тягнуться з паху до паху колишніх партнерів. Усіх, з ким був сексуальний контакт. І по кожному канатику жінка дуже сильно зливає енергію, неважливо усвідомлює вона це чи ні.

Саме цей енергетичний зв’язок змушує вас постійно думати і згадувати про колишнє. Щойно подумали про нього — відправили свою енергію. Звідси, як наслідок, випливає психоемоційна прив’язка до чоловіка — спогади лише на рівні думок, які викликають негативні емоції. Якщо так довго продовжувати страждання, то запускаються процеси руйнування на рівні фізичного тіла, з’являються хвороби – привіт психосоматика!

У якийсь момент кожна жінка розуміє, що вихід з пекла є. І це не чарівна пігулка і не чергова порада як полюбити себе, а серйозна робота над собою, адже інакше не виберешся. А щоб розпочати таку роботу, потрібно виконати низку базових кроків, без яких подальший шлях неможливий. А це означає, що треба перестати жити минулим, перестати зливати туди енергію та свій ресурс. Саме тому дуже важливо після розриву відносин якісно закінчити їх на енергетичному рівні, що упускається під час роботи тільки з головою.

Потрібно працювати з першопричиною, а не із наслідком. Тому психологи прибирають енергетичні прив’язки до минулого партнера, що допомагає прибрати і негативні переживання, біль та страждання з минулих відносин. Тоді у жінки вирівнюється психоемоційний стан, і вона готова йти у нові щасливі стосунки та нове життя.

Розлучення

Робота над собою як точка опори

За статистикою, жінки довго шукають шляхи виходу зі стану співзалежності, перебування у стресі. Одні набирають зайву вагу, інші, навпаки, перетворюються на бліду тінь самих себе. Але після стадій заперечення, агресії, гніву приходить нова — набуття нових смислів у житті, які стають опорою. І спорт стає однією з них. По-перше, він допомагає позбутися нав’язливих думок, а негативна енергія йде в роботу м’язів. У голові з’являються нові ідеї, цілі, бажання. Жінка приймає, що пішла частина життя, частина історії, але з нею залишилися всі її вміння. Знання, захоплення, звички, сила, її досвід та друзі.

Саме в цей момент жінка починає прислухатися до себе, розуміє, що бути красивою, коханою та бажаною виявляється однією з її потреб. І слова: у мене немає сил на зміни у житті трансформуються у: я буду щаслива, я так вирішила!

Розлучення

І тоді починається…

Схуднення, походи в салони краси, стилісти, майстри манікюру та педикюру, шопінг: все це стає невід’ємною частиною життя. І якщо раніше на це не було часу чи грошей, то зараз це обов’язковий ритуал життя. І кожна нова зміна — мотивує ще одну.

Бажання — хай побачить яка я красива — змінюється любов’ю до себе. В очах з’являється все той же дівочий блиск, тіло повне сил, енергії і бажання жити.