Лазерна епіляція: як проходить процедура та скільки сеансів потрібно

Чи дійсно ефективна лазерна епіляція та чи підійде вона саме тобі, читай у нашій статті.

Завдяки швидкому розвитку технологій у сфері косметології, сучасні прилади успішно використовуються для видалення волосся на будь-яких ділянках тіла. Нові розробки дозволили лазерної епіляції вийти більш високий рівень, з’явилися навіть апарати домашнього використання.

Однак варто враховувати, що лише кваліфікований підхід дозволить отримати бажаний результат. Тому вибирай для процедури видалення волосся лазером салони краси, які мають досконалу апаратуру і майстрів, які беруть до уваги індивідуальні особливості організму.

Принцип дії лазерної епіляції

Лазерна епіляція вважається неінвазивним методом, при якому висококонцентроване світло за допомогою спеціального обладнання проникає у волосяні фолікули та пригнічує ріст волосся.

Рішення про проведення процедури ти приймаєш самостійно, оскільки вона є естетичною. Але часто подібна процедура – єдина можлива для клієнта.

До таких випадків відносять швидкий та рясний ріст волосся, роздратування та хворобливі відчуття від стандартних варіантів (гоління, шугаринг тощо).

Як проходить лазерна епіляція

Ти маєш взяти до уваги деякі деталі, які необхідно знати про епіляцію:

 • пацієнту пояснюють суть методики, можливі побічні ефекти;
 • перед лазерної епіляцією надягають захисні окуляри щоб уникнути пошкодження рогівки чи сітківки ока;
 • волосся на оброблюваній ділянці тіла максимально обрізають;
 • з метою захисту шкіри та кращого проникнення світлового променя застосовують засіб з охолоджуючим ефектом або спеціальний пристрій;
 • спочатку проводять пробний тест, направивши імпульсне світло на проблемну область, щоб переконатися в точності налаштувань приладу та впливу, що надається.

Після успішного тесту низькоенергетичного лазерного променя обробляють потрібну частину тіла, плавно пересуваючись від точки до точки. Під впливом спрямованого світлового потоку активні волосяні фолікули перестають функціонувати (на фолікули в стані спокою лазер не впливає).

Після закінчення сеансу тобі можуть запропонувати пакети з льодом, протизапальні засоби та дати рекомендації, щоб зменшити дискомфорт, якщо він з’явиться.

епіляція

Шкідливо чи ні

Спростувати або підтвердити можливу шкоду неінвазивної методики складно, оскільки недосконало вивчено механізм впливу лазера на організм. Також не з’ясовані всі фактори, що впливають на розвиток волосяних фолікулів.

Противники методики стверджують, що твоя гормональна система реагує на зміни, що відбуваються. Тобто організм, за наявності «мертвих» волосяних фолікулів на значних ділянках тіла, вживатиме заходів до відновлення оброблених зон. В результаті природної реакції, пов’язаної з великим викидом гормонів, це позначиться на здоров’ї. Причому небажані наслідки можуть статися у майбутньому, оскільки для відчутних змін потрібний тривалий час.

Прихильники лазерної епіляції не погоджуються з подібними доказами. Вчені провели експеримент і з’ясували, що світло, яке випромінює обладнання, дійсно сприяє попаданню в шкіру токсичних речовин. Однак промінь проникає в епідерміс лише на 1 мм. Показника, за відсутності протипоказань та проведення процедури у спеціалізованому салоні, недостатньо зміни структури ДНК-клітин чи ушкодження внутрішніх органів.

Протипоказання

Протипоказаннями до лазерної епіляції вважаються:

 • підозрілі родимки;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • варикоз;
 • трофічні виразки;
 • схильність до утворення келоїдних рубців;
 • повільне загоєння тканин;
 • загострений герпес у зоні епіляції;
 • період менструації;
 • тату;
 • хронічні статеві інфекції (при дії приладом у ділянці бікіні);
 • інсулінозалежна форма цукрового діабету.

Лазерна епіляція не проводиться в період вагітності та при грудному вигодовуванні. Крім того, методика заборонена клієнтам, які приймають препарати, що підвищують світлочутливість шкіри.

Незалежно від зони обробки, рекомендується попередньо відвідати лікаря, який, ґрунтуючись на даних огляду та аналізах, дасть рекомендації щодо можливості проведення процедури.

Побічні ефекти

Небажаних наслідків після процедури, проведеної відповідно до правил, не зазначається. Серед можливих побічних ефектів виділяють:

 • рубці, ушкодження дерми (при неякісному охолодженні оброблюваної ділянки чи некомпетентності майстра);
 • фолікуліт (при схильності до надмірного потовиділення, відвідування парної протягом перших тижнів після процедури);
 • алергічні реакції (якщо застосовувалася анестезія);
 • кон’юнктивіт, страх світла, втрата зору (при попаданні променя на оболонку ока через ігнорування захисних окулярів);
 • гематоми (проявляються при слабких судинах).

Іноді посилюється поява пушкового волосся, оскільки лазерний промінь недостатньо потужний повного їх видалення.

епіляція

Переваги і недоліки

З переваг лазерної епіляції виділяють такі:

 • не порушується цілісність дерми;
 • відсутність рубців та подразнень;
 • відносна безпека (навіть під час здійснення маніпуляцій на обличчі);
 • комфорт і безболісність процедури на відміну гоління чи шугаринга;
 • висока результативність незалежно від зони обробки.

Крім того, після епіляції покращується колір обличчя, шкіра стає одноріднішою. Необоротна втрата волосся у багатьох пацієнтів починається вже після 3-5 сеансів.

Недоліків у лазерної епіляції практично немає. З основних виділяють необхідність проходження кількох процедур для позитивного результату, а також малу чутливість променів до світлого або сивого волосся через недостатню кількість сегменту в них.

Скільки сеансів потрібно

Кількість сеансів розраховується для кожного індивідуально і залежить від особливостей організму, схильності до зростання нового волосся. У період, коли спостерігаються гормональні зміни, лазерна епіляція часто не дає 100% результату.

Для правильного вибору курсу фахівець враховує багато факторів, серед яких вік, стать, тип волосся і характер їх зростання, ділянка, що обробляється. Також впливає вид обладнання, потужність приладу.

Найчастіше для оптимального результату проводиться курс у кілька сеансів. Середній показник становить 3-8 процедур, причому багато фахівців рекомендують дотримуватися інтервалів між ними в 1-2 місяці. Також варто враховувати, що повторне проходження курсу може знадобитися надалі, якщо у клієнта спостерігається секреція ендогенних гормонів (або застосування екзогенних).

Лазерна епіляція – інноваційний метод, що дозволяє заощадити час і гроші, причому, у порівняно короткі терміни позбутися небажаного волосся на тілі. Однак процедура підходить не всім, її механізм впливу вивчений недостатньо. Методика має обмеження, тому попередньо краще проконсультуйся з лікарем та оцінь ризик побічних ефектів.