Стало відомо, скільки Києво-Печерська Лавра приносила УПЦ МП: сума дуже кругленька

Суми, які приносила Лавра Московському патріархату до недавнього моменту ніхто не знав.

Саме тому, скоріш всього митрополит УПЦ МП “Паша Мерседес” має намір судитися за Києво-Печерську Лавру, щоб повернути собі те що він в неї “вклав”. І не дивно, адже Заповідник приносив його церкві нечувані гроші, які він тепер втратив. Йдеться про десятки мільйонів.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю Liga.net, перадає “Це моя Україна“.

Так, за даними Олександра Ткаченка, благодійники своїми пожертвуваннями могли приносити УПЦ МП десятки мільйонів гривень обігу на рік.

“Я думаю, щонайменше це десятки мільйонів гривень обігу на рік. Ми знаємо багато благодійників, які жертвували монастирю і кажуть УПЦ МП: “Ми вам відбудували”. Ні, шановне панство, ви не відбудували. Відбудували люди, які жертвували кошти” , — розповідає Олександр Ткаченко.

Раніше ми писали: “Комісія МКІП нарешті працює”: у Мінкультури показали наслідки користування Лаврою УПЦ МП (ФОТО).

Що говорять у самій Лаврі

Про окремі статті доходів у Лаврі розмовляють не дуже охоче. На запитання про виручку і прибуток місцеві монахи тільки махають руками: “Якщо ми про це почнемо розповідати, у нас взагалі все закриють, адже всі ці наші намети – це нелегальна торгівля”.

Про це журналісту видання “Медуза” розповів головний фінансист Лаври архімандрит Нестор (Муха).

Крім наметів, Лавра отримує доходи з маленького свічкового заводу, іконописної майстерні, своєї пекарні і, звичайно, з поминання в молитвах й інших церковних треб; все це не піддається ні оподаткуванню, ні будь-якому аналізу. За оцінками священика, який працює в Лаврі, щоденна виручка в кращі роки досягала мільйона гривень в день (або близько 13 мільйонів доларів на рік) – і це не рахуючи подарунків і пожертвувань від великих підприємців.

Жодних податків до бюджету монастир не платить – на відміну від музейного комплексу. Зараз звітність національного історико-культурного заповідника закрита. Але 2010 року, як розповів виданню колишній директор музею Сергій Кролевець, музейна частина Лаври заробляла близько двох мільйонів доларів у рік.

Підписуйтесь на новини «Це моя Україна»  тепер і в Telegram.