Як зберегти красу і молодість шкіри в будь-якому віці – поради, які стануть у нагоді кожній

У цій статті йтиметься зовсім не про б’юті-процедури, вміст косметички, а про глибші і важливіші речі.

Думаєте, ми розповідатимемо про протоколи догляду за шкірою та секрети вибору б’юті-засобів? На жаль, проблеми не завжди вирішуються зовнішніми засобами. Сьогодні пропонуємо заглянути глибше і з’ясувати, що відповідає за нашу красу всередині.

База нашої краси

Не дарма кажуть, що обличчя це дзеркало душі. Зовнішній вигляд шкіри, волосся і нігтів може багато сказати про психологічний та емоційний стан людини, про особливості його самопочуття, про те, як вона харчується і навіть спить. (Читайте також, Найефективніші вітаміни від прищів для проблемної шкіри).

Наша зовнішність – це результат складних ланцюжків гормональних, обмінних та інших процесів. На їхню роботу впливає велика кількість зовнішніх та внутрішніх факторів. Спосіб життя, кількість фізичних та емоційних навантажень, раціон та режим харчування, якість сну та відпочинку, екологія та середовище навколо…

Наслідки наших рішень

Буває, що кілька факторів впливу накладаються один на одного: неприємності на роботі – на вірусний сезон, емоційна нестабільність – на низьку якість сну, дієту чи похибки у харчуванні – на втому від довгої зими.

шкіри

І всі ми добре уявляємо, як це починає виглядати. «Дзеркало нашої душі» тьмяніє, втрачає свіжість та молодий вигляд. Шкіра стає зневодненою і млявою, знижується тонус та еластичність. Волосся і нігті втрачають блиск і силу, зате набувають (як кажуть, дякую, краще не треба) крихкість і ламкість.

Способи допомоги організму

У такій ситуації може йтися про те, що час надати внутрішню допомогу організму. У тому числі, активно включати до свого раціону – у вигляді продуктів або біоактивних комплексів – такі нутрієнти:

Цинк: активний учасник більшості обмінних процесів. Він важливий для росту волосся та нігтів, красивого та моложавого вигляду шкіри. Цинк підтримує природні процеси регенерації та відновлення, він бере участь у ланцюжках всмоктування та обміну фосфору та калію, також у синтезі власного колагену, регуляції вуглеводного та жирового обміну.

Селен: антиоксидант широкого спектра дії. Селен допомагає підтримувати функціональний стан систем організму, сприяє природному уповільненню процесів старіння, антиоксидантний захист.

шкіри

Вітамін С: ще один антиоксидант. Сприяє захисту від негативного впливу зовнішніх факторів та окислювального стресу, підтримці працездатності, формуванню запасу життєвої енергії та сил, фізіологічної та психологічної стійкості.

Вітамін А (бета-каротин): вітамін молодості. Бере участь у нормальних процесах поділу клітин, у роботі зорової та імунної систем, підтримує природні процеси регенерації шкіри.

Вітамін Е (токоферол): відомий антиоксидант. Вітамін Е допомагає підтримувати молодість та красу шкіри, також він гальмує небажані процеси перехресного окиснення ліпідів, захищає від окисного стресу.