Скандал на Вінниччині: у Крижополі під час війни влаштував гучний концерт на честь реконструкції вулиці Олексія Порошенка

6 травня 2023 року у Крижопіль на Вінниччині влаштували концерт із дитячими розвагами, майстеркласами та патріотичним караоке. Захід був приурочений завершенню реконструкції вулиці Героя України Олексія Порошенка (йдеться про батька п’ятого президента, а не про його Петра Порошека). Організаторами заходу виступили благодійний фонд Порошенка та «Укрпромінвестагро».

Про це йдеться в статті видання “20 хвилин Вінниці“.

«Караоке на кістках. Зважаючи на ту важку ситуацію, яку ми спостерігаємо на фронті, проводити таке свято зараз недоцільно. У Крижополі ледь не щодня ховають загиблих військових», — розповіла активістка ГО «Доста Україна» Юлія Мазур.

Центральна вулиця селища, задля проведення концерту, була перекрита поліцейськими екіпажами. На день вона стала пішохідною.

«Перекрили кілометр дороги. Поліції більше, ніж інших людей. Поставили сцену. І алейки зробили, і доріжки. Кульки та прапорці повісили. Для мене це дуже дивно, влаштовувати свято на крові», — говорить активістка з «Доста Україна» Юлія Мазур.

Під час початку концерту зі сцени ведуча висловила свою думку і казала що нам «є що святкувати, адже попри біль війни, ми залишаємося єдиними» і що тут сьогодні багато дітей, батьки яких перебувають на фронті. А далі зачитала текст про роботу благодійного фонду Порошенка, ГО «Справа громад» задля забезпечення ЗСУ всім необхідним.

І ще ведуча дійства відзначила внесок Порошенка у «невоєнний проєкт» — реконструкцію вулиці, яка «стане початком позитивних змін у Крижополі задля світлого майбутнього».

Зі сцени назвали імена усіх загиблих на російсько-українській війні та попросили мешканців Крижополя вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.

Матір не пускали на могилу до сина

Через перекриття дороги задля концерту місцеві жителі конфліктували з поліцейськими. Найбільший скандал стався з матір’ю загиблого Героя.

“Ну якщо у вас дійство відбувається в іншій частині селища, то навіщо перекривати цю ділянку дороги?” — говорила жінка.

Вона додала, що хоче проїхати до цвинтаря цією дорогою, аби відвідати могилу сина, захисника України.

“Я не можу вас пропустити, бо тут рух частково обмежений через захід”, — відповів їй поліцейський.

Його просили продемонструвати план перекриття дороги, на що так і не отримали відповідь.

«З вас що зірочки знімуть, преміальні, якщо ви пропустите матір на кладовище до сина?», — зверталися з натовпу люди до поліцейського.

«А чому, попри перекритий рух, на цій вулиці їздять цивільні машини?», — говорили інші.

«Чи дозволено влаштувати свято під час воєнного стану?», — питала жінка.

На всі питання поліцейський, який виявився заступником начальника відділу поліції, говорив, що це питання не до нього, а до організаторів події. А він тут, як і решта поліцейських, задля забезпечення охорони порядку.

Зрештою, після 15-хвилинної розмови, поліцейські пропустили машину батьків загиблого захисника, щоб вони змогли відвідати могилу сина.

Відео з місця подій, що відбувалися у Крижополі на Вінниччині:

Читайте також: Польський прикордонник прямо на митниці врятував життя 1-річній дитинці з України