Чим можна годувати собаку, а чого уникати

Собака часто стає для господарів не просто твариною, а справжнім членом сім’ї. З добрих мотивів власники тварин можуть давати своїм улюбленцям їжу, яку їдять самі, думаючи, що діляться найкращим. Але тим самим несвідомо можна нанести шкоди здоров’ю своїм домашнім улюбленцям. Досі точаться дискусії прихильників натурального харчування та штучного. Однак треба розуміти, що можна для домашніх улюбленців, а що категорично заборонено.

Чим не можна годувати собаку

Ось що не можна собакам:

  1. Сіль, гострі приправи, штучні ароматизатори, цукор тощо. Це легко запам’ятати – все, чим заправляється їжа для людей, є шкідливим для тварин. Надлишок солі може провокувати сечо-кам’яну хворобу. Спеції викликають захворювання шлунково-кишкового тракту.
  2. Хлібо-булочні вироби, торти, тістечка, будь-яка інша здоба, шоколад. Викликає метеоризм та надмір ваги у собак. Надмір ваги в свою чергу спричиняє серцево-судинні захворювання.
  3. Кістки. Здавалось б, це такі ласощі для собак. Але структура кістки може спричинити порізи стравоходу, чи застрягнути в дихальних шляхах. До всього ніяких корисних елементів у кістці нема, вашим улюбленцям просто подається сам процес їх гризіння. Вони можуть спричинити непрохідність у кишківнику, через що собака страждатиме на закрепи, або взагалі потребуватиме оперативного втручання.
  4. Окремі овочі та фрукти (виноград, хурма, цитрусові, рукола, щавель тощо). Дуже часто окрім порушень з боку ШКТ провокують ще й алергію.
  5. Фаст-фуд, газовані напої, кава, чай, алкоголь, мариновані та квашені продукти.

Найчастіше власники собак, які годують їх тією ж їжею, що й їдять самі, апелюють до того, що собака ж їсть і просить ще. Собаки роблять це з голоду, з цікавості, а дещо і справді для них пахне апетитно, та й смакує. Але це не означає, що в результаті не буде завдано шкоди. Собаки ж не можуть фільтрувати те, що їм може нашкодити, це обов’язок господаря.

корм для собак

Купити корми для собак в Києві не є тяжко, безліч зоомагазинів пропонують цілі лінійки кормів, вибір яких залежить від багатьох факторів: порода собаки, вік, смакові вподобання. Окремо є корми для кастрованих чи стерилізованих собак, а також тих, хто вже мають проблеми зі здоров’ям і потребують особливого харчування. Лохматик – зоомагазин Борщагівка не виключення, бо тут можна знайти безліч кормів різної цінової категорії та відповідно до вашого запиту.

Чим корисний корм, якщо в ньому нема вітамінів?

Розвінчати міф про шкоду кормів легко, коли можна дослідити склад кожного з них. У кормах належною мірою розділені калорії, є клітковина, поживні елементи, фосфор, кальцій тощо. Найважливіше, що потрібно врахувати – відсотоккожної складової корму.

Звичайно, основою має бути м’ясо як джерело білка. До слова, уникайте курятини, бо в багатьох собак на неї є алергія. Важливо, щоб у складі корму були овочі (морква, кабачок, гарбуз), що покращить травлення собаки. Додаткові елементи, наприклад, риб’ячий жир, зробить шерсть вашої собаки еластичною, а шкіру здоровою. Для чутливих песиків є корми без вмісту зернових продуктів, що допоможе кишківнику та не створюватиме додаткового навантаження на шлунково-кишковий тракт.

Любов до домашнього улюбленця проявляється в турботі про нього, захисті та вірності йому. Собака займає в нашому житті лише невелику частину, в той ж час як ми для неї є всім її життям.