Росіяни заявили що знищення ЗРК “Patriot”: журналіст пояснив чому це фейк і навів факти

У ніч з 15 на 16 травня українські сили ППО знищили 9 “Калібрів”, 6 “Кинджалів” і 3 балістичні ракети. Росіянам не вдалося досягнути успіху, тому вони придумали фейк про знищення ЗРК “Patriot”.

Журналіст Юрій Бутусов пояснив чому інформація про знищення росіянами ЗРК “Patriot” є неправдивою та навів відповідні факти. Відповідний допис він опублікував на своїй сторінці у Facebook:

“Росіяни розповсюджують відео з стаціонарної камери спостереження з Києва, яке було оприлюднено вночі, з коментарем, ніби на ньому зафіксовано роботу зенітно-ракетної системи МІМ-104 Patriot.
Міноборони РФ та російські блогери розповсюджують дані, ніби на відео також показано ураження Петріот аеробалістичною ракетою “Кінжал”.
На мій погляд, такі заяви показують в черговий раз некомпетентність та брехливість Міноборони РФ та найнятих їм блогерів, виходячи з відкритої інформації про характеристики зенітно-ракетної системи Петріот.
На відео ми бачимо траекторії запуску зенітно-ракетної системи, саму батарею не бачимо, також не бачимо, що саме та де саме вибухнуло на землі.
Судячи з відео відбувся пуск понад 20 зенітних ракет з однієї точки майже одна за одною.
Але, звичайно, це ніяким чином не могла бути система Петріот.
По-перше, батарея Петріот загалом складається з чотирьох пускових установок, на кожній установці по чотири контейнера з ракетами. Тобто батарея може швидко здійснити тільки 16 пусків, і після того має перезаряджатись.
По-друге, пускові установки великі, вони розсереджуються на значній площі, щоб не обмежувати маневр, з однієї точки пуски неможливі, одна установка з однієї точки зробить тільки чотири пуски, після чого змінить позицію.
Тобто заяви про Петріот це черговий російський фейк.
А тепер щодо ніби-то ураження зенітно-ракетної системи, яка точно не схожа на Петріот.
Вже після завершення пусків десь неподалік ми бачимо вибух.
По-перше, видно, що вибух віддалений від точки запуску на схід від осі спостереження. У камери нема зуму, але вона фіксувала пуски з близької відстані, вони були десь за будинком на який камера спрямована. Вибух віддалений від точки запуску.
По-друге, ураження Кінжалом якогось місця у 3 мільйонному Києві зробити непомітно неможливо – там бойова частина у 480 кг. Я не раз викладав на каналі відео вибуху схожої боєголовки від Точки-У, якби був удар десь у Києві біля якогось будинку, то було б тисячі свідків через ураження значної кількості будинків та масштабні руйнування. Таке не приховаєш.
Мій висновок:
  1. Відео схоже на вибух уламків збитої ракети, яка впала десь за містом.
  2. Міноборони РФ намагається приховати свої поразки у результаті знищення 5 російських літаків та гелікоптерів за останній тиждень та у результаті невдалого повітряного удару по Києву. Російські пілоти зазнали великих втрат та бояться ефективно діяти у повітрі, ховаються від можливих пусків наших зенітно-ракетних систем новітніх зенітно-ракетних систем Patriot, IRIS, NASAMS, SAMP-T.
  3. В Міноборони РФ йде запекла апаратна боротьба між угрупованням Герасімова та угрупованням командувача Повітряно-Космічних сил Суровікіним. Тому приховати невдалі дії Суровікіна намагаються багато його прибічників, які готові вигадати будь-що для порятунку репутації цього відомого “борця з трансформаторами” – йдеться в дописі Юрія Бутусова.

Читайте також: В окупованому Луганську “підшаманили” так званого “міністра МВС ЛНР”: він у важкому стані