“Я тебя виставлю просто…Вийди отсюда”: у Києві ректор цинічно вигнав студентку, бо та проти російської мови

В столиці України трапився конфлікт через російську мову. Ректор вигнав студентку з аудиторії через мовну позицію. Керівник навчального закладу запитав студентів, хто з них проти російської мови. Підняла руки лише одна дівчина, після чого навчатися у цьому виші їй вже не судилося.

Про це у своєму Instagram повідомила журналістка Емма Антонюк, передає “Це моя Україна“.

Записи для Емми Антонюк надіслала підписниця Марічка Довгополюк. Дівчина розповіла, що вступила до Національної академії прикладних мистецтв у Києві, але вчитися їй там не судилося через її позицію.

Так, під час перших зборів ректор цього навчального закладу Олександр Лубянський запитав, хто проти, аби він говорив російською? Марія підняла руку. Керівника навчального закладу це обурило, він спершу сказав їй “не спекулювати українською мовою”, потім почав принижувати абітурієнтку, згадуючи історію про нотаріуса, який на початку повномасштабного вторгнення хотів взяти з нього за довіреність на транспортний засіб 9 тисяч гривень. Він наголосив, що нотаріус був теж зі Львова чи Львівської області та говорив українською.

“Він теж українською, теж зі Львова. Знаєш, скільки він запросив за автомобіль — 4500 гривень. І в нього світла не було, я сказав, що в мене на філіалах світло є, він сказав, що це буде чуть дорожче. Я сказав, на скільки? 200 гривень? В два рази. 9 тисяч. Я его послал туда за кораблем. Сказал, люди гибнут, а ты здесь бабки моешь, тварь. Це “українська мова” была”, — навів “приклад” ректор.

Потім Олександр Лубянський почав цинічно проганяти дівчину з аудиторії. Заявив, що вона заважає проводити йому збори.

“Я тебя виставлю просто, потому что ты мне мешаешь проводить сборы. Ты зрозуміла це!? Вийди отсюда, звільни зал”, — прокричав ректор. А потім резюмував: “Я же сказал, я не люблю две вещи — наглость и воров. И еще не люблю тупость. Лучше с умным потерять, чем с тупым найти. А еще я люблю свое — свою семью, свой город, свою академию, а она мне будет рассказывать, на каком языке рассговаривать”.

“Ты вообще знаешь, кто я…”

Дівчина також розповіла, що окрім неї в аудиторії було ще 40 людей. Ректор переконував, що напише на неї погану рекомендацію і дівчинку ніде не візьмуть на навчання.

“Ты вообще знаешь, кто я. Я журналист и могу сделать так, что теба больше никуда не примут!?”

У підсумку, оскільки більшість лекцій у виші також російською, Марія була змушена забрати документи. Нині вона повернулася на Львівщину.

Раніше ми писали: У Росії істерика через виступ Вєрки Сердючки на Євробаченні-2023