На Буковині під час похорону воїна жінка вирвала мікрофон не давши слова капелану ПЦУ

У селі Кам’янка Чернівецького області вчителька місцевої школи під час похорону воїна вирвала мікрофон у військового ЗСУ, який хотів передати слово капеланові ПЦУ.

Про цю подію розповів сам капелан ПЦУ Роман Грищук.

Ховали захисника, батька трьох дітей Анатолія Крамаря, який загинув 7 червня під час обстрілу позицій в районі Оріхове Запорізької області.

Пізніше на своїй фб-сторінці капелан Роман Грищук опублікував відео, в якому прокоментував цей випадок.

“На жаль, ще на початках російської агресії – 2013-ий та 2014-ий роки – в тих селах, де переважали храми Московського патріархату і де правили колаборанти-священнослужителі, що підтримували Росію, всіляко відмовлялися хоронити наших воїнів, відмовлялися брати навіть на молитву від них.

Я днями був у Сокирянах, зустрічався з жінкою, яка разом із дітьми принесла до церкви парастас за свого покійного чоловіка-воїна. То місцевий священник УПЦ МП не взяв від неї цей парастас і сказав, що він не буде молитися, бо її чоловік “пішов убивати своїх братів”. Мовляв, він братовбивця і за нього панотець молитися не буде.

Власне, через такі кричущі випадки з’явився цей чин військового похорону, який передбачає віддання шани і поховання на гідному рівні воїна навіть незалежно від того, якого патріархату в селі церква, чи там люди прозріли – не прозріли, для того, щоби не було знущання такого над воїном. Бо буває таке, що люди не хочуть прикривати прапором, буває, що матері навіть той прапор кидають під ноги, буває, що відмовляються від оркестру, військової форми і так далі”, – розповідає Роман Грищук.

На цьому похороні відбувалася ситуація, коли присутня жінка на похороні вирвала мікрофон у військового, який у чині похорону запропонував слово військовому капелану, говорить автор відео.

“Я дуже прошу і її, і родину, і всю громаду задуматися над такими речами. Ваш родич, друг, син, батько воював за те, щоби тут була Україна, а не “рускій мір”. То чи варто перетворювати похорон воїна на торжество “руского міра” і вигнання усього, за що він боровся?” – зазначає отець Роман Грищук.

Раніше ми писали: Під час похорону бійця священник Московського патріархату побив хрестом отця ПЦУ на Вінниччині (Відео)