Через нове провалля на Львівщині постраждали священник з дружиною

У квітні 2023 року через розвідувальне буріння газової свердловини, у селі розвадів на Львівщині, яке проводить бурова компанія «Горизонти», з-під землі хаотично почали вибиватися гейзери води та газу, спр ичинивши провання. Внаслідок чого були пошкоджені кілька будинків, а також людські городи та криниці. Деяких мешканців села, а саме 29 осіб, зокрема 9 дітей, відселили до родичів.

«У нас проводяться геолого-розвідувальні роботи. Сталося так, що дуже швидко пішов газ з-під землі у «підшкірну» ґрунтову воду. Усе почало виходити на поверхню, утворилися гейзери – у когось на городі, в когось коло хати, коло стайні. Близько опівночі почала бити вода з грязюкою та газом», – розповів ZAXID.NET голова Розвадівської громади Роман Сидор.

Представники компанії “Горизонти”, яка проводила розвідувальне буріння, тоді взяли на себе усі витрати із ліквідації наслідків: провали були засипані, колодязі очищені, намул з поверхні грунту ескавований, проведені ремонтні роботи житлових будинків та ін. Слід зазначити, що видання ZAXID.NET зазначає, що це фірма атька голови Львівської ЛОВА Максима Козицького.

Однак історія на цьому не завершилась, у вівторок, 4 липня, вчергове утворились провання у Розвадові.

«4 липня 2023 року, більше ніж через два місяці після одноразового прояву грязевого вулканізму в ніч з 26 на 27 квітня 2023 року, у селі Розвадів Стрийського району Львівської області стався провал, у який потрапили місцевий священник та його дружина, зазнали травм та потребували госпіталізації. За цим фактом порушене кримінальне провадження», – повідомив доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрології ЛНУ імені Івана Франка Василь Дяків на сторінці кафедри у Facebook.

В свою чергу місцеві мешканці розповідають, що інцидент трапився, коли священик з дружиною верталися з городу. Поблизу хати жінка раптово провалилася у землю на глибину близько півтора метра, а згодом і священик, який кинувся її витягати. У результаті обох госпіталізували до лікарні. Попередньо відомо, що священик перебуває у важкому стані.

У поліції Львівсько оласті підтвердили виданню ZAXID.NET інформацію про двох постраждалих внаслідок зсуву ґрунту. За цим фактом поліція проводить перевірку.

Черговий провал, на думку науковця Василя Дяківа, ймовірно, є проявом грязевого вулканізму понад двохмісячної давності, коли насичені газами підземні води розмивали ґрунтовий масив, що спричинило утворення підземної порожнини, яка зараз обвалилася. Василь Дяків припускає, що таких підземних порожнин може бути більше, і вони обвалюватимуться з часом.