Чехія продовжить програму тимчасового захисту для біженців з України

Біженці з України, наймовірніше, зможуть залишитись у Чехії ще на один рік – до 31 березня 2025 року. Це передбачає розроблена чеським МВС поправка до закону lex Ukrajina, яка зараз перебуває на стадії міжвідомчих правок.

Згідно із законопроектом, влада Чехії продовжить приймати нових українських біженців і продовжить візи тимчасового захисту українцям, які вже перебувають у країні. Цей статус автоматично надає біженцям доступ до ринку праці, державної системи медичного страхування та безкоштовної освіти, а також надає право на деяку соціальну допомогу.

Як стає зрозуміло з матеріалу МВС, програму тимчасового захисту буде продовжено до кінця березня 2025 року не лише в Чехії, а й у всіх країнах ЄС – відповідного консенсусу вже досягнуто між робочими групами держав-членів ЄС. На політичному рівні Брюссель має затвердити це рішення до 1 листопада 2023 року.

Щоб уникнути тимчасових накладок, чеське міністерство вирішило заздалегідь підготувати законодавчу базу реалізації загальноєвропейського рішення.

“Враховуючи тимчасові рамки, чекати на офіційне рішення Ради ЄС для початку законодавчого процесу неможливо”, – так в МВС обґрунтовують ці поправки та їх терміни.

Щоб документ набув чинності, його мають схвалити уряд та обидві палати парламенту. Майже напевно проблем із цим не виникне.

Додамо, що з 24 лютого 2022 року Чехія видала українцям понад 500 тис. віз тимчасового захисту. Натомість близько третини біженців уже повернулися додому. Основну масу вимушених переселенців з України (приблизно 70%) становлять жінки та діти.

Раніше ми писали: У Чехії любителі “руского міра” побили чоловіка, прийнявши його за українця: він виявився росіянином і від травм осліп.