Воєнкоми вручили повістку священнику УПЦ МП, який не відчинив церкву для прощання зі загиблим Героєм

Священнику УПЦ МП не сподобалося те, що він має вести заупокійну службу разом з представниками ПЦУ.

Вчора, 30 липня, в селі Тріскині Сарненської громади Рівненської області прощалися з загиблим Героєм Іваном Козельцем.

Іван пішов захищати Україну на другий день повномасштабного вторгнення. 26 липня 2023 року 27-річний військовий загинув.

Віддати останню шану захиснику зібралося все село, але заупокійне богослужіння проводили не в Тріскинях.

Леонід Долід, староста Ремчицького старостинського округу №6, куди входять і Тріскині, каже, що отець Василій відмовив у похованні, бо «не співслужить з ПЦУ»:

“Мама загиблого Івана Козельця звернулася до місцевого священика отця Василія, щоб дозволив відслужити у храмі літургію за загиблим сином. Хотіли, щоб відспівували священники Православної церкви України, але в храмі села Тріскині. Храм є сільський, жителі його всі разом будували в 1990-х роках. Проте він у категоричній формі відмовив. Потім обіцяв подумати та надати відповідь до 11 години ранку 29 липня. Вона знову до нього звернулась і він сказав, що храм для поховання не надасть” – розповів староста.

Що поховати Героя, тіло везли аж 14 кілометрів

Щоб провести заупокійну службу, воїна в закритій труні везли за 14 км — у Свято-Покровський храм міста Сарни. Жителі Тріскинь кажуть, що це не перший випадок відмови священника рідним загиблих захисників. Леонід Долід запевняє, що реагуватиме на ситуацію та радитиметься з громадою щодо подальших рішень:

“Однозначно реакція на це буде. Люди вже говорять, що потрібно скликати збори, це питання вирішувати. Думаю, що завтра я зі священником зустрінусь. Можливо, правильно буде провести зустріч не лише з ним, а й з прихожанами цієї церкви. Оскільки вони підтримують священника в його рішеннях” – зазначає Леонід Долід.

Отець Василій почав служити у Свято-Миколаївському храмі УПЦ навесні 2022 року. Він наполягає, що жодних конфліктів з матір’ю загиблого воїна не мав:

“Мама загиблого вчора була в мене в дворі. Хлопчинку цього я особисто знав ще до того, як священником став. І я не ворог ні родинам, ні людям. Я мамі сказав, що він є хрещений у цій церкві, було б дуже доцільно, і так само ж люди хочуть, щоб ми відспівували”.

Проте служити разом із представниками ПЦУ священнику Московського патріархату не захотілося, бо “не має на це права“:

“Я сказав, що я з представниками ПЦУ не співслужу. Я просто поки не маю на це право такого. Доки в нас немає єднання, то ми не можемо разом співслужити” – зазначив отець.

Він додав, що мама не наполягала надати храм, а тому він запропонував їй, що священники УПЦ можуть відспівати.

“Я відмовив, тому що, рахую, і по деяких джерелах, це є спланована акція, щоб дальше розвивати тут ворожнечу” – додав отець Василій.

“В нас є соборний розум. І люди, навіть ті, хто сьогодні прийшов, вони були проти. Я попередзвонював усіх людей, які є постійними прихожанами, які ісповєдуються та причащаються. Вони кажуть: Батюшка, ми не хочемо, щоб у нас тут таке було” – зазначив отець Василій.

Представники Сарненського РТЦК та СП з’ясували, що отець Василій не перебуває на військовому обліку. Тож йому вручили священнику повістку на виклик у ТЦК.

Раніше ми писали: Митрополит УПЦ МП лікується від інсульту з маленькою дівчинкою у лікарняному ліжку: появилося фото