Найкращий зорепад 2023 року відбудеться з п’ятниці на суботу: коли дивитися

У літні ночі мешканці всієї північної півкулі Землі можуть милуватися найпопулярнішим і найяскравішим зорепадом року – у середині серпня настає максимум метеорного потоку Персеїди, який відбувається з 14 липня по 1 вересня.

“Метеорний потік Персеїди часто називають найкращим метеорним потоком року через його високу швидкість та приємні температури в кінці літа. На відміну від торішнього дощу, що збігся з повним місяцем, цього року Місяць буде спадаючим серпом, що дозволить побачити навіть деякі з слабших метеорів” – розповідають в NASA про це явище.

У ніч на 12 серпня за сприятливих погодних умов та відсутності міського освітлення можна побачити до 100 метеорів на годину або два метеори на хвилину.

Персеїди – білі яскраві метеори, що різко прокреслюють небо. Швидкість їхня висока – близько 60 кілометрів на секунду. Падіння триває кілька секунд.

Зазначимо, що наприкінці місяця очікується ще одне яскраве астрономічне явище – супермісяць. На близькій відстані від нашої планети, в перигеї своєї орбіти, Місяць опиниться 30 серпня о 17:52 за київським часом. А фазу повного місяця прийме о 03:37 31 серпня. Різниця між цими подіями становитиме 9 годин 45 хвилин. У цей період можна спостерігати найбільший Місяць 2023 року.

Вам буде також цікаво: Чому споруди майя не руйнуються сотні років у вологому кліматі: розкрито секрет