Вантажні електромобілі: головні особливості

Нині ні в кого не виникає сумнівів з приводу швидкого розвитку сфери електротранспорту. Використання легкових електромобілів зростає великими темпами. Виникає питання про те, наскільки розвиток електричного вантажного транспорту відповідає світовим трендам.

Особливості вантажних автомобілів

Легкові електромобілі стають дедалі популярнішими. Разом із кількістю автівок зростає і зміцнюється інфраструктура, яка з ними пов’язана. Вона включає в себе, наприклад, сервісні центри або станції, на яких можна заправити електромобіль. З вантажними автомобілями ситуація інша.

При здійсненні далеких перевезень потрібно, щоб на дорогах стояли станції підзарядки. Зараз вантажні електромобілі на одному заряді акумулятора можуть проїхати залежно від навантаження 100-150 км. Необхідно, щоб завжди можна було поповнити енергію доти, доки акумулятор не виснажить свою енергію. На території великих міст це можливо забезпечити, але за їхніми межами заряджання залишається проблемою.

Інша проблема полягає в тому, що час заправки являє собою в більшості випадків кілька годин. Це здатне сильно уповільнити доставку вантажу. Вирішити цю проблему можна, якщо забезпечити прискорене проведення зарядки або заміну виснажених батарей на повністю заряджені.

Перспективи

Запаси вуглеводнів на Землі швидко закінчуються. Екологічні вимоги стають дедалі суворішими. У США і в Європі розвивається інфраструктура, що забезпечує заправку або ремонт вантажних електромобілів.

Сильною стороною використання вантажного транспорту є те, що експлуатаційні витрати під час таких перевезень значно нижчі. Серед слабких сторін можна назвати поки що високу вартість машин. Впровадження їх використання пов’язане зі створенням мережі:

  • зарядних станцій;
  • сервісних центрів;
  • станцій для заміни відпрацьованих акумуляторів та інших об’єктів, що є необхідними.

Вантажні електромобілі мають високу потужність і хороший крутний момент. Це забезпечує їхню надійну роботу на дорогах. Як правило, в таких машинах активно застосовуються системи, що забезпечують безпеку.

Компанія Ілона Маска почала серійно випускати вантажівки Tesla Semi. У них дальність пробігу на одній зарядці акумулятора становить 800 км. Використання цих машин і їхніх аналогів здатне зробити застосування вантажних електромобілів рентабельним практично в усьому світі.

На території нашої країни забезпечення вантажівок енергією можливе під час здійснення внутрішньоміських вантажних перевезень. У містах щільність розташування заправок досить висока для того, щоб забезпечити безперебійну роботу. У світі також зростає тренд на використання електромобілів як різних видів спецтранспорту.

Зараз уже немає сумнівів у тому, що виробництво і використання вантажного електротранспорту є одним із трендів економіки. Для цього знадобиться докласти значних зусиль зі створення мережі заправок і сервісних центрів не тільки в нашій країні, а й у всьому світі. Використання вантажних автомобілів у великих містах уже зараз стає вигідним.