Фермер змушений вирізати стадо кіз, яке евакуював з Донеччини на Волинь: деталі

Перевіз стадо кіз із Донеччини, а на Волині мусить віддавати їх під ніж. Із півтори сотні голів у фермера Сергія Свириденка лишилося всього три десятки. Господар каже: бракує і робочих рук, і коштів. Однак своїх рук чоловік не опускає: він знає, як зберегти власну справу.

Фермер господарював із 2016 року в Костянтинівці Донецької області. Влітку 2022 року разом зі стадом кіз переселився на Волинь, ідеться в сюжеті 12 каналу.

«Я приїхав із Краматорського району. Приїхав із людьми, козами, привіз деяке обладнання», – пригадує Сергій Свириденко.

Залишилося тільки 30 кіз

Усього привіз 150 рогатих голів. Минув рік і тварин лишилося тільки 30. Вирізати стадо фермер розпочав три місяці тому. За його словами, так і не зміг знайти на Волині добросовісних, відповідальних і працьовитих помічників. Люди то спізнювалися на роботу, то не приходили взагалі. Довелося все господарство тягнути самому, а це – і праця на сироварні, і догляд за тваринами, і торгівля. Додалися ще й проблеми із заготівлею кормів. Просив допомоги. Навіть звертався до влади, але безрезультатно.

«Відповіді спершу не було. Потім я закинув другого листа. Мені відповіли, що передали в профільний комітет. І все… Вони знають, у кого в господарствах є надлишки сіна чи соломи. Могли би подзвонити, попросити передати. Але ніхто не захотів цього робити», – говорить фермер.

До нового року він планує повністю позбутися стада. «Буде суджук… Мені прикро про це казати, але це сувора правда життя», – каже Сергій Свириденко.

Він додає, що рано чи пізно знову візьметься розводити кіз. «Потрібно заробити нормальні гроші, аби це все відновити. Треба близько півтора мільйона».

Поки Сергій Свириденко робить суджук – традиційну для східних народів в’ялену ковбасу. Фарш зі спеціями три дні лежить під пресом, а потім в’ялиться на холоді, згодом – у теплі, а ще пізніше проходить етап сушки. Кілограм такого делікатесу коштує у фермера 400 гривень.

Не кидає господар і сирне виробництво. Нині на полицях – 10 видів сиру, загалом понад 200 кілограмів.

Відео з фермером:

Читайте також: “Тіло знайшли в річці”: в Італії трагічно загинув юний українець