Фільм “Вбивця” Девіда Фінчера: чи варто його дивитися

10 листопада 2023 року на Netflix вийшов фільм «Вбивця» — нова робота режисера «Бійцівського клубу», «Сім» та «Соціальної мережі».

На цей раз Девід Фінчер розповідає історію прагматичного найманого вбивці, який помиляється під час одного із завдань. Через це на кілера відкривають полювання колишні роботодавці.

Розповідаємо, чим дивує фільм і чому його варто подивитися.

Безіменний головний герой працює найманим убивцею. Він може днями сидіти на самоті, чекати на жертву і прораховувати свої дії до дрібниць. Але якось під час завдання герой промахується: замість мети потрапляє у випадкову дівчину.

Йому вдається втекти, але роботодавці не надто задоволені таким поворотом подій. Незабаром до будинку чоловіка проникають невідомі та сильно ранять його кохану. Герой вирішує не чекати, поки кілери доберуться і до нього, — і сам вирушає їхнім слідом…

Попередній фільм Фінчера був дещо експериментальним для режисера: «Манк» знятий у дусі фільмів 1940-х і розповідає про життя сценариста «Громадянина Кейна». «Вбивця» ж – повернення до витоків, холодних трилерів, завдяки яким автор і став відомим.

На місці всі улюблені фінчерівські атрибути: ніби вицвіле зображення, апатичний головний герой, різкі спалахи цинічного насильства, естетика неонуара.

Раніше ми писали: Фільм “Наполеон” 2023 року: чи варто дивитися

Фільм "Вбивця" Девіда Фінчера
кадр з фільму “Вбивця” Девіда Фінчера

Відгуки на фільм “Вбивця” 2023 року

“Кіновбивці, як правило, пересуваються світом, як шикарні сухопутні акули: витончені, безжальні, яких неможливо помітити, доки не стає надто пізно. Але численні дивацтва безіменної головної ролі, яку зіграв Майкл Фассбендер в останньому фільмі Девіда Фінчера «Вбивця», суперечать жанровим стереотипам ввічливого, бездушного вбивці. Натомість сценарист Ендрю Кевін Уокер, адаптувавши серію французьких графічних романів Алексіса Нолента, сказав, що він навмисне створив свою музу, яка їсть Макмафіна та носить капелюх, як «анти-Джеймса Бонда, майже інопланетянина». Він додав: Той факт, що йому байдуже, струшують чи перемішують його напій, має сенс для його характеру. Ми хотіли, щоб він сховався на виду” – пише New York Times про цей фільм.

“У невдалих руках фільм про кілерів може стати збіркою кліше, які викликають позіхання замість викривального тремтіння. Але «Вбивця», який зараз транслюється на Netflix, чудово потрапляє в правильні руки, а режисер Девід Фінчер знімає кадри, як справжній віртуоз кіно.

Нам пощастило? Ми, справді. Приємно спостерігати, як Фінчер виконує свою ретельну справу, спрямовуючи свій лазерний фокус на безіменного вбивцю, якого грає Майкл Фассбендер, зачаровуючий актор, який не має собі рівних у показі сердитого полум’я, що мерехтить просто під суперхолодною поверхнею” – описують цей фільм у ABC News.