Як вибрати вологовловлювач залежно від кімнати

Вологе повітря небезпечне як для здоров’я людини, так і для квартири чи будинку. Тому іноді осушувачі повітря — це необхідність, без якої неможливо жити в затишку та комфорті.

Як працюють вологовловлювачі

Вологе повітря негативно впливає на здоров’я, стан меблів у кімнаті та довговічність ремонту. Якщо порахувати, скільки доведеться витратити на лікування, ремонт оселі та купівлю нових предметів до приміщення, ціни на вологовловлювачі не здадуться надто високими. Найпростіші побутові осушувачі мають в конструкції суміш силікагелю, яка поглинає воду, і в приміщенні залишається сухе повітря. Складніші вологовловлювачі збирають конденсат до спеціального резервуара, який із часом треба самому очищувати. Осушувачі повітря також поділяють на побутові та промислові. Перші — менші за розміром і не можуть переробити велику кількість повітря за добу, тому використовуються в межах однієї кімнати. Другі — застосовуються на виробництвах, забезпечуючи захист від великих частинок пилу та їдких речовин.

На які характеристики звернути увагу

Головний параметр обладнання — його продуктивність. Вона вимірюється в літрах вологи, що їх прилад може витягти з повітря за добу або годину. Підбирають продуктивність приладу залежно від розміру кімнати, в якій його буде встановлено. Для цього користуються формулою: площу приміщення слід помножити на 0,7. Отримане значення — кількість літрів вологи, яку має поглинати осушувач. Купувати прилад із великим запасом потужності не рекомендується: апарат може зробити повітря занадто сухим, а також спожити забагато електроенергії. Економити також не треба, адже малопотужний пристрій не зможе виконувати свою роботу повною мірою. Важливим моментом під час вибору вологовловлювача є його розмір і рівень шуму, оскільки прилад стоятиме в кімнаті. Не буде зайвим подбати про наявність таймера, який автоматично ввімкне обладнання в потрібний час. Деякі прилади треба встановлювати на відстані від стін або підлоги. Найчастіше цей момент виробник вказує в інструкції, тому її слід уважно прочитати.

Як зрозуміти, що повітря в приміщенні занадто вологе

Зазвичай люди звертають увагу на цей момент восени або навесні, адже взимку все висушують обігрівачі, а влітку — спека на вулиці. Але є загальні ознаки того, що вологи вдома забагато:

  1. на стінах з’являється пліснява або грибок;
  2. з дерев’яних меблів злізає лак;
  3. книги та інші вироби з паперу стають м’якшими;
  4. швидше псуються продукти;
  5. відклеюються шпалери, на стінах з’являються плями;
  6. білизна у шафах має неприємний запах.

Хоча осушувач — прилад, який потрібен не всім, важливо вчасно відреагувати, якщо в будинку повітря стає занадто вологим. Це допоможе зекономити час і ваші гроші в майбутньому та, найголовніше, збереже здоров’я.