Чим велосипед корисний для підлітка: 12 фактів

Їзда на велосипеді однозначно позитивно впливає на фізичний і емоційний стан підлітка. Свіже повітря, драйв, навантаження, захоплюючі поїздки – ​​все це позбавляє від стресу, соціалізує, створює позитивне навантаження на організм.  Педагоги, дитячі лікарі та дитячі психологи в один голос говорять про те, що велосипед для подростка – повинен бути таким же обов’язковим атрибутом дитинства, як і звичайні дитячі іграшки. Для здоров’я – психічного і фізичного, дитині потрібен «залізний» кінь. Велосипед – не надмірність, не розкіш, а необхідність для нормального розвитку дитини.

deti na velosipedah 03 1

Щоб Вас переконати, що їзда на велосипеді дійсно корисна для підлітків, ми підготували для Вас 12 фактів:

 1. Покращення сну. Доведено, що у людей, які часто їздять на велосипеді кращий сон.
 2. Підвищення витривалості. Саме їзда на велосипеді сприяє збільшенню витривалості у дітей, що також впливає на стан імунітету.
 3. Розвиток координації рухів. Заняття на ньому сприяють розвитку вестибулярного апарату, вчать утримувати рівновагу. Підліток з кожним катанням буде все впевненіше в рухах.
 4. Підтримка різних груп м’язів в тонусі. Також велику позитивну роль відіграє їзда при наявності плоскостопості.
 5. Побудова красивої постави. Дає можливість розвивати м’язи, які сприяють зміцненню хребта, перешкоджаючи його викривлення. Формування красивої фігури.
 6. Заняття таким видом спорту покращують обмін речовин, спалюються непотрібні калорії. Таким чином, дівчатка будуть стрункими, а хлопчики будуть мати більш чіткий рельєф м’язів.
 7. Зміцнення серцевого м’яза. Зміцнюючи судини, ми підвищуємо загальну витривалість. Дитина буде менше втомлюватися, що може позитивно вплинути на успішність в школі.
 8. Тренування легень. Завдяки цьому кожен орган почне функціонувати краще, відбудеться регенерація тканин, підвищиться працездатність, розвиток депресивного стану зводиться до мінімуму, зникне хронічна втома.
 9. Тренування зору. Підліток змушений при їзді дивитися і вдалину, і бачити ближні об’єкти. Так тренуються очні м’язи.
 10. Отримання міцного імунітету. Після прогулянок ви помітите поліпшення апетиту підлітка. Також відбувається профілактика інфекційних захворювань.
 11. Зміцнення нервової системи. Діти багато часу змушені приділяти сидіння за комп’ютером або за партою на навчанні. Велопрогулка заспокоїть і допоможе впоратися з накопиченим за день стресом, відверне від поганих думок, зробить міцним нічний сон.
 12. Уміння концентрувати увагу. При їзді треба виконувати кілька одночасних дій. Все це як для юного велосипедиста, так і для великого передбачає максимальну концентрацію на різних об’єктах.

Крім всіх перерахованих переваг, користь велосипеда для здоров’я підлітків полягає в отриманні гарного настрою. Говорячи медичними термінами, відбувається викид ендорфіну, тобто гормону радості. Адже не дарма кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух. Ще він має велику соціальну користь. Адже тепер ваше чадо потягнеться до інших велолюбителів. Таким чином, підліток розширить коло свого спілкування, з’являться нові теми для обговорення, навчиться самостійно доглядати за своїм двоколісним другом. І це далеко не всі плюси нового хобі.