США попередили Євросоюз про ризик нового вторгнення військ РФ в Україну – Bloomberg

США уважно стежать за нарощуванням російських військ біля кордону з Україною, і офіційні особи Вашингтону поінформували колег з ЄС про свої побоювання щодо можливої військової операції Росії.

У США вважають, що у нинішній ситуації проглядаються тенденції, як перед окупацією Росією українського Криму.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на інформовані джерела.

Як зазначається, США поки що не поділилися з європейськими урядами фактами, що є у них, але зроблять це до ухвалення рішення про колективну відповідь на агресію Росії.

За словами джерел Bloomberg, стурбованість США щодо намірів Росії ґрунтується на зібраних доказах і тенденціях, які несуть відлуння підготовки Путіна до окупації Криму у 2014 році.

Росія заявляє, що розміщення військ на її території є внутрішньою справою, і заперечує будь-які агресивні наміри, водночас звинувачуючи у провокації США, які направили військові кораблі до Чорного моря.

Попередження США європейських колег щодо України прозвучало на тлі протистояння між Польщею та Біларуссю, а також невизначеності щодо збільшення постачання російського газу до Європи.

Два представники адміністрації США заявили, що Росія організувала міграційну кризу між Біларуссю та Польщею та країнами Балтії, щоб спробувати дестабілізувати регіон.

Джерело Bloomberg, близьке до Кремля, сказало, що Росія не має наміру зараз розпочинати війну з Україною, але Москва має продемонструвати готовність застосувати силу у разі потреби.

За словами іншого російського чиновника, наступ малоймовірний, оскільки Росія розуміє, що зіткнеться з опором, але РФ має “план реагування на провокації з боку України”.

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив журналістам, що США не мають ясного розуміння намірів Москви щодо України.

“Ми стурбовані тим, що Росія може зробити серйозну помилку, спробувавши повторити те, що вона зробила у 2014 році”, – розповів Блінкен.

За даними оборонно-розвідувальної компанії Janes, недавнє розгортання російських військ було прихованим, часто відбувалося вночі та здійснювалося елітними наземними підрозділами, на відміну від досить відкритого нарощування сил навесні.