Хочуть взяти Україну в кільце: в ГУР Міноборони показали карту шляхів, звідки РФ може напасти

Головне управління розвідки Міноборони України попередило, що Російська Федерація готується напасти на Україну. Нашу державу вже оточили тактичні групи батальйонів російських військ. Таке враження, ніби окупанти намагаються взяти її в кільце.

Про дану небезпеку розповів очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Річ у тім, що російські сили є не тільки біля українсько-російського кордону, а й біля білоруського. Тому й утворюється так зване “кільце”.

Очільник ГУР Міноборони розповів, що дані української та американської розвідки щодо ймовірного наступу збігаються. Російські війська сконцентровані вздовж окупованого Криму, східного й північного кордону з Росією та Білоруссю.

Розвідники порівнюють кількість техніки із тією, яку Росія стягувала у квітні 2021. За деякими показниками вона менша, а за іншими – така ж.

Ось карта концентрації російської армії і ймовірного наступу:

Скільки російських сил є біля кордонів

  1. Батальйонно-тактичні групи – 40;
  2. військові – 94 000;
  3. танки – 1200;
  4. бронеавтомобілі – 2900;
  5. артилерія – 1600;
  6. літаки – 330;
  7. гелікоптери – 240;
  8. кораблі – 75;
  9. субмарини – 6.

За даними розвідки, Росія може готуватися атакувати Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року. За словами Буданова, напад Москви може стати наймасштабнішим від 2014 року.

Київ прораховує різні сценарії щодо того, як саме може розвиватися потенційна атака Росії. Розвідник зауважував, що міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі також є частиною зусиль Росії.

Ще раніше провідні американські ЗМІ писали, що Росія скупчує війська біля кордону з Україною. Напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен знову заявив, що у США є серйозні побоювання. Штати попередили Москву, що будь-яка її агресія матиме наслідки.

“Стягуючи війська до українського кордону, Росія намагається максимально загострити безпекову ситуацію в регіоні для підняття ставок за столом майбутніх переговорів”, – наголосив під час Halifax International Security Forum секретар РНБО Олексій Данілов.

Секретар РНБО також зазначив, що “нещодавні дії Росії, зокрема, публікація Міністром закордонних справ РФ чутливих дипломатичних документів у ЗМІ, випробування новітніх систем протиракетної оборони на власних супутниках “говорять про те, що жодних правил для них вже не існує”.

При цьому Данілов запевнив, що Україна не допустить повторення ситуації 2014 року та зможе дати адекватну відповідь агресору.

 

 

admin

Читайте попереднє

Скандальний нардеп Кива каже, що націоналісти готують його “фізичну ліквідацію”

Читайте далі

Віктор Ляшко: дві області України виходять з “червоної” карантинної зони