У Львові прооперували чоловіка, якій кілька років ходив навприсядки, бо не розгинались ноги

У Львові медики прооперували 57-річного чоловіка, який через хворобу кілька років він ходив навприсядки, бо не міг розігнути ніг. Оскільки Ігор фізичного більше не міг стояти, чоловік опустився наприсядки і лише так пересувався. Випрямив ноги він лише після двох надскладних операцій.

Як повідомляють у Першому ТМО Львова, історія Ігоря дуже незвична, оскільки 10 років тому чоловік переїхав зі Львова до села та оселився на горищі батьківської хати. Оскільки горище було невисоким, тому під час ходьби доводилося підгинати ноги, а ще – холодним. Після першої ж зими у невисокому та прохолодному приміщенні Ігор помітив проблеми із ходьбою: аби розрівняти ноги, йому уже доводилося докладати зусиль.

На настанням потепління симптоми минули, проте повернулися із першими прохолодними ночами. За наступну зиму ноги чоловіка зігнулися під кутом 90-градусів і більше не розгинались. Хвороба прогресувала, у нього утворилися контрактури обох кульшових суглобів, колінних, м’язів та сухожиль. Простими словами – вони “закам’яніли” і пересуватися Ігор міг уже лише на колінах.

272115398 2481681381967319 7108433062646662530 n
Фото: Перше ТМО Львова

Нагадуємо, у Львові прооперували немовля, яке на 10 годині життя почало синіти.

Два роки тому брат Ігора забрав його у такому стані назад до Львова. Брат шукав медиків, які б могли допомогти Ігорю. Нарешті звернувся до хірургів 8-ї лікарні Першого ТМО Львова. Висновок один: необхідно оперувати. Однак через складність ситуації працювати лікарям довелося уже не з м’язами та сухожилками, які були скороченими, а з кістками. Їх на обох ногах розрізали і фіксували імплантати в положенні, який відповідає природньому станові. Першу операцію на правій нозі Ігореві виконали одразу, другу – на лівій місяць тому.

Усе минуло успішно. І хоча чоловік ще не бігає, але вперше за два останні роки він випрямляє ноги і робить кроки. Після реабілітації, нехай і виснажливої та довгої, Ігор зможе знову нормально ходити.