Путін іронічно запропонував Порошенку політичний притулок в РФ: останній відповів

Вчора, 7 лютого під час прес-конференції за підсумками російсько-французьких переговорів Путін в іронічній формі запропонував надати Петру Порошенку політичний притулок.

“Свого часу, коли пан Порошенко ще був президентом України, я йому казав, що якщо у нього виникнуть якісь проблеми в майбутньому, Росія готова надати йому політичний притулок. Він тоді іронізував багато з цього питання. Але сьогодні хочу підтвердити свої пропозиції, попри наші серйозні розбіжності щодо цього питання – питання врегулювання на Донбасі. І я вважаю, що він наробив багато помилок щодо цього. Але все-таки його переслідування як державного злочинця – надмірна заявка на успіх від чинного керівництва України”, – заявив Путін.

Нагадуємо, що 20 грудня 2021 року ДБР повідомило Петру Порошенку про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з “тимчасово окупованих територій”. Раніше в рамках цього ж кримінального провадження про підозру було повідомлено Медведчука та колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина. Також 19 січня суд у Києві обрав для Порошенка запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань з обмеженням виїзду за кордон.

В свою чергу, у своєму фейсбук Петро Порошенко прокоментував іронічну заяву Путіна, звернувшись до діючого президента України Володимира Зеленського.

“Наша команда неодноразово заявляла, що переслідуючи проєвропейську опозицію в Україні, Зеленський насамперед хоче зробити подарунок Путіну. Нині це підтвердив вже сам Путін.

Раджу Володимиру Олександровичу припинити радувати Путіна і зайнятися захистом країни. І саме туди спрямувати свої зусилля та зусилля правоохоронних органів, які зараз займаються Порошенком більше, ніж російською загрозою”, – заявив Порошенко

Також, не оминув Порошенко своїм зверненням і президента країни-агресорки Володимира Путіна.

“А Володимиру Володимировичу — нарешті усвідомити, що ми розберемося самі, тут, в Україні. І одвічна російська практика «опікуватися» українською політикою та політиками вже давно припинилася. Це сталося тоді, коли я був обраний Президентом України”, – резюмував Петро Порошенко