Затриманий за підозрюю у торгівлі гуманітарною допомогою Роман Матис вийшов під заставу

Екс-чиновник Львівської ОДА Роман Матис, якого підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги, призначеної військовим, вийшов із СІЗО після сплати 2 млн грн застави.

Про це повідомляє львівський портал ZAXID.NET з посиланням на Львівську обласну прокуратуру, передає “Це моя Україна”.

Натомість, другий підозрюваний у цій справі редактор сайту Mind.ua Євген Шпитко досі перебуває у слідчому ізоляторі. Йому призначили аналогічний розмір застави у 2 млн грн, але кошти він ще не вніс. На його сайті триває збір коштів для внесення застави.

Зазначимо, що 4 травня Романа Матиса та редактора сайту Mind.ua Євгена Шпитка затримали співробітники Служби безпеки України під час продажу партії військового спорядження, зокрема касок та бронежилетів, на суму 550 тис. грн. Оперативники також під час обшуку знайшли склад з великою кількістю військової амуніції – бронежилети, каски та інше спорядження.

За версією СБУ, Роман Матис та Євген Шпитко заробляли гроші на продажі гуманітарної допомоги та спорядження, яке призначалося для військових. Крім того, вони нібито розкрадали гроші, які благодійники жертвували на їхній фонд для потреб армії. Гроші надходили на рахунок ГО, а далі їх виводили через банківські відділення та термінали.

Сам Роман Матис досі ніяк не коментував звинувачення правоохоронців на свою адресу.

Роман Матис є власником і директором консалтингового агентства «Міжнародний інвестиційний офіс». У 2016 – 2020 роках він очолював управління інвестиційної політики Львівської ОДА під керівництвом Олега Синютки. Наприкінці 2020 року Романа Матиса звільнили з посади керівника управління.