В ООН пропонують послабити деякі санкції для зняття блокади росії з експорту українського зерна – WSJ

alt_експорт_зерна

У багатьох країнах світу вже зовсім скоро можливий дефіцит основих продуктів харчування і це пов’язано багато в чому з війною в Україні. Так, в ООН бачать вихід з ситуації у послабленні санкцій проти росії, що викликає деяке занепокоєння у багатьох українців, адже замість того щоб пришвидшити українську перемогу і таким чинном допомогти Україні збільшити експортні потужності продовольства, чиновники ООН цим методом хочуть допомогти росії обійти санкції.

Як пише авторитетне видання The Wall Street Journal, саме генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш пропонує послабити західні санкції щодо експорту калію з росії та білорусі для розблокування експорту з України продовольства, щоб запобігти його нестачі у деяких країнах.

“За словами дипломатів, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш веде переговори з росією, Туреччиною та іншими країнами, щоб відкрити експорт українського продовольства на світові ринки та запобігти глобальному дефіциту продовольства”, – пишуть у The Wall Street Journal.

“Гутерріш звернувся до москви з проханням дозволити деякі поставки українського зерна в обмін на заходи щодо полегшення експорту калійних добрив з росії та білорусі”, – пише видання.

Калій в обмін на зерно?

Як вважають в ООН, росія та білорусь є ключовими постачальниками калію, добрива для рослин, що може забезпечити хороші врожаї в інших регіонах світу. Наразі білоруський калій заборонено до постачання на світові ринки у зв’язку із західними санкціями. Війна в Україні також порушила експорт деяких товарів із росії.

“І Гутерріш прагне усунути бар’єри, зокрема західні санкції, щоб повернути на ринок більше російського та білоруського калію”, – відзначає видання.