У Києві керівники мережі магазинів продавали військову амуніцію з гуманітарної допомоги

У Києві правоохоронці повідомили про підозру керівникам мережі магазинів, які налагодили злочинну схему щодо продажу гуманітарної допомоги призначеної для військових.

Джерело: Офіс генерального прокурора

“У квітні 2022 року керівник та засновник мережі підприємств, яке спеціалізується на продажу товарів військового призначення, звернулись до однієї з військових частин Нацгвардії України у місті Києві з проханням надати їх підприємству сертифікат кінцевого споживача з метою ввезення на митну територію України військової амуніції – бронепластин та захисних шоломів для подальшої безоплатної передачі цій військовій частині.

Отримавши сертифікат, підприємці ввезли на територію України з Республіки Польща вантаж з 1500 бронепластин та 300 балістичних шоломів. Військова амуніція була оформлена як гуманітарна допомога. Це надало їм можливість уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету”, – повідомляютьу Офісі генерального прокурора.

Фото: Офіс генерального прокурора

Вподальшому керівники мережі магазинів відмовились віддавати на безоплатній основі військову амуніцію частині у якої взяли сертифікат кінцевого споживача. В свою чергу вони наполягали на передачі майна на платній основі за роздрібною ціною шляхом укладення договорів купівлі-продажу. Вподальшому ввезені бронепластини та шоломи вони виставили на продаж через мережу своїх підприємств.

Правоохоронці провели ряд обшуків у ході кримінального провадження. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. У межах слідства перевіряється причетність підозрюваних до інших незаконних дій із гуманітарною допомогою.