Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Путіна

Гаазький Міжнародний кримінальний суд видав міжнародні ордер на арешт президента РФ Володимира путіна, у зв’язку із ситуацією в Україні. Окрім президента росії видано міжнародний ордер на арешт уповноваженої з прав дитини Марії Львової-бєлової.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на сайт Міжнародного кримінального суду.

Зазначається, що 17 березня 2023 року Палата досудового провадження II видала ордери на арешт Володимира путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

Згаданих вище підозрюють у скоєнні воєнного злочину – незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

«Палата досудового провадження II на підставі клопотань Прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям», – підкреслюється в повідомленні.

Палата зазначає, що вважає ордери на арешт таємними «з метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування».

«Тим не менш, беручи до уваги, що поведінка, про яку йдеться в цій ситуації, ймовірно, триває, і що поінформованість громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя – уповноважити Секретаріат оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і міри відповідальності, встановлені Палатою», – оголосив виконувач обов’язків президента МКС Пйотр Гофманський.

Відомо, що дані ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.