Що робити, якщо взуття пахне?

Неприємний запах від взуття – проблема не нова і дуже поширена. Якщо ви думаєте, що вона стосується тільки чоловіків, ви помиляєтеся. Запах стає причиною багатьох комплексів та завдає незручностей. Розповідаємо, як його позбутися, щоб роззуватися в гостях було не соромно.

Звідки такий запах?

Звичайно, варто сказати, що взуття потрібно купувати якісне, воно має бути зроблене з якісних матеріалів. Щоб дихати, щоб ногам було комфортно і вони не потіли, навіть якщо вам цілий день доводиться ходити в чоботях або кросівках. Але головна причина неприємного запаху все ж таки криється не в самому взутті, а в бактеріях, які люблять розмножуватися у вологому середовищі.

Вологе середовище – це в більшості випадків піт, а рідше – промокше взуття (наступили в калюжу, буває). Як тільки в черевику стає волого, бактерії починають активно розмножуватися і виділяти жирні кислоти, що пахнуть.

Також однією з найпоширеніших причин неприємного запаху є грибкова інфекція, мікоз. Щоб виключити цей варіант, починати потрібно не з взуття, а з походу до лікаря та грамотного лікування, бо всі домашні методи боротьби із запахом вторинні. Можна скільки завгодно бризкати черевики дезодорантом, проблема все одно залишиться і турбуватиме. (Читайте також, Навіщо потрібно вдома палити лавровий лист – відповідь знають лише ідеальні господині).

Запах

2 важливі поради

  • Після того, як ви вийшли з душу необхідно доре витерти ноги, особливо між пальцями, оскільки волога між пальцями може стати причиною бактерій. Ну і, звичайно, регулярно міняйте шкарпетки, колготки, і т.д. І намагайтеся менше носити синтетику, у ній ступні сильніше пітніють.
  • Не варто носити взуття кілька днів поспіль. За ніч воно не встигає остаточно просохнути, треба давати взутті відпочити.

Запах

Як позбутися запаху?

Спреї для взуття

Існує багато готових засобів для видалення неприємного запаху. Краще вибирати їх у вигляді спреїв. Протирати взуття стіком або кремом не дуже зручно, а від засобів у вигляді порошку на шкарпетках та колготках швидше за все залишатимуться білі сліди.

Кульки та саші для взуття

На ніч у чоботи чи черевики можна покласти спеціальні кульки, які вбирають зайву вологу та усувають неприємний запах. Зачасту їх можна знайти у магазинах спортивного взуття, вони надзвичайно ефективно справляються з неприємним запахом, окрім цього вони багаторазові.

Взуттєві кульки можна замінити домашніми засобами. Для цього можна використати пакетики з чаєм, або просто тканинний мішечок із содою. Деякі люди використовують звичайні газети і навіть котячий наповнювач, але два останні варіанти не надто зручні.

Запах

Одноразові устилки

Щоб взуття не пахло, можна також протирати устилки вологими антибактеріальними серветками або купити одноразові устилки та змінювати їх у міру потреби.

Перекись водню та нашатирний спирт

Популярний народний засіб: змішати нашатирний спирт та перекись водню, налити розчин у пляшку з розпилювачем та обробити внутрішню поверхню взуття.

Оцтова есенція

Можна обробити взуття оцтом, але не звичайним, а 40% есенцією, змочивши нею ватний тампон і поклавши у взуття на пару днів. Есенція не нашкодить шкіряному взуттю, але на гумові частини краще щоб не потрапляла. Після обробки взуття потрібно ретельно провітрити, їдкий оцтовий запах має вивітритися…

Антибактеріальні засоби

Від неприємного запаху добре допомагає хлоргексидин, яким можна побризкати внутрішню поверхню черевика або чобота, або спеціальні протигрибкові засоби для обробки взуття.

Електросушарки

Вони є для черевиків, чобіт з високими халявами, багатофункціональні та портативні зі спеціальними УФ-стерилізаторами для тих, у кого пітніють ноги. Сушарка продуває взуття зсередини, тому немає ризику зіпсувати його. Іноді процес сушіння займає близько години, що зручно, тому що домашніми методами так швидко взуття не висушити, але стандартний цикл триває 3-4 години. Сушарки випускають різних розмірів, але краще вибрати сушарку поменше, яка легко поміститься і в жіночому, і в дитячому взутті.