“Схожа на Тимошенко”: на Львівщині підняли бучу через знесення радянського пам’ятника

Сьогодні, 15 червня, під час демонтажу радянського пам’ятника у с. В’язова, що на Жовківщині, жителі села перешкоджали ініціативній групі, обзивали їх і відстоювали його збереження. На думку місцевих, він зовсім не радянський, а навпаки нагадував їм Юлію Тимошенко. Для врегулювання конфліктної ситуації викликали місцевих правоохоронців. У підсумку цього дня у В’язовій таки демонтували колгоспницю, а також дві скульптури піонерів біля школи.

«Важка громада Вʼязової, в якій ціла купа памʼятників радянської доби. Громада, в якій чоловіки, які тут лишилися, захищають не Україну, а … колгоспницю. Довелося викликати поліцію», – написав депутат Львівської облради, член ініціативної групи ЛОВА з декомунізації Захар Миляник.

Цей пам’ятник встановили в селі приблизно тоді, коли там з’явився колгосп. Це типова скульптура в стилістиці соцреалізму: жінка, колгоспниця, яка несе на рушнику хліб. Через косу довкола голови місцеві люблячи називали її «Юлею» (ред. на честь Тимошенко).

Коли вранці 15 червня обласна група з декомунізації приїхала у В’язову, під’їхав маніпулятор, з села вийшли кілька нетверезих агресивних чоловіків, які почали перешкоджати роботі, обзивати учасників процесу.

«Дівчата, шо сі робе? Захвачують землі!», ­– схлипує вусатий чоловік. Його молодший односельчанин, віком на вигляд до 40 років, який назвався Богданом, взяв ініціативу «спротиву» в свої руки і найагресивніше «аргументував» журналістам, депутатам та представникам комісії: «Моя баба теж була в Сибіру, але коли повернулася сюди в 17 років, вона ніколи не була проти того пам’ятника. І працювала все життя в колгоспі. Мені москалі пох*й! І ви мені так само разом з ними пох*й. Бо ви долбо*об», – кричав у камеру секретаря робочої групи з питань декомунізації Анни Герич агресивний місцевий житель Богдан.

Відео з місця подій:

Читайте також: На Буковині під час похорону воїна жінка вирвала мікрофон не давши слова капелану ПЦУ