Осушувач повітря vs зволожувач: який вибрати та коли

Проблема з рівнем вологості в приміщенні — поширена проблема багатьох користувачів. Для її регулювання застосовуються осушувачі та зволожувачі повітря. Але коли потрібно вибрати перший пристрій, а коли — другий? На перший погляд, усе очевидно, але якщо не знати рекомендованих норм і правил використання приладів, мікроклімат у кімнатах стане ще гіршим. Тому нумо розбиратися.

Осушувачі повітря: призначення і застосування

Осушувачі призначені для зниження надмірної вологості повітря в житлових і нежитлових приміщеннях. Їх використовують, коли значення «вогкості» піднялося вище комфортного рівня 60-65%.
Високий рівень призводить до утворення конденсату на вікнах, появи цвілі та грибка. Пристрої допоможуть боротися з цими неприємними наслідками. Але перш ніж ви вирішите купити осушувач повітря, варто визначитися з його типом:

  1. Адсорбційні — вбирають вологу за допомогою силікагелю або інших подібних речовин. Працюють навіть за низьких температур.
  2. Конденсаційні (компресорні) — конденсують вологу на охолоджуваній поверхні. Потребують відведення конденсату.
  3. Осушувачі з іонізатором — додатково очищають повітря від пилу і мікробів.

Вибравши оптимальну модель, ви зможете ефективно позбутися зайвої вогкості в приміщеннях.

Зволожувачі повітря: коли вони необхідні

Зволожувачі, як випливає з назви, підвищують вологість повітря в занадто сухих приміщеннях. Це часто трапляється взимку через центральне опалення.
Сухе повітря погано впливає на слизові оболонки та шкіру, може викликати пирхоту в горлі та носі. Зволожувачі зроблять мікроклімат комфортнішим. Розрізняють такі види пристроїв:

  1. Парові — закип’ячують воду за допомогою нагрівального елемента. Безпечні та прості у використанні.
  2. Ультразвукові — розпилюють рідину за допомогою коливань високої частоти. Потребують регулярного очищення від накипу.
  3. Тепловентилятори з функцією зволоження одночасно нагрівають і зволожують повітря. Зручні для використання в одній кімнаті.

Також зволожувачі використовують і як ароматизатори — додаючи у воду різні олії, можна не тільки позбутися зайвої сухості, а й створити відповідну атмосферу.

Як вибрати між двома приладами

Щоб визначити необхідність осушення або зволоження, потрібно заміряти вологість за допомогою гігрометра і виходячи з його показників вибрати оптимальний пристрій:

  1. осушувач підійде, якщо вологість вища за 65%;
  2. зволожувач потрібен за вологості нижче 40%.

Вибираючи модель, звертайте увагу на площу приміщення і вибирайте потужність відповідно до неї. І не варто одночасно використовувати обидва пристрої — це може порушити баланс. Осушувачі та зволожувачі повітря допоможуть збалансувати мікроклімат у вашому домі. Головне — правильно визначити поточну потребу і вибрати відповідний прилад. Слідкуйте за показаннями гігрометра і своєчасно регулюйте рівень вологості. Це дасть змогу створити максимально комфортні умови в будь-яку пору року.