Чому скрипку називають скрипкою

Поміж струнно-смичкових інструментів скрипка посідає одне з провідних місць й має багатовікову історію. Винайдена скрипка в середньовіччі й найбільшого впливу на розвиток цього інструменту мали майстри італійського міста Кримона. Італійською скрипка називається violino, що значить маленька віолончель, адже форма і принцип звукоутворення у них схожі.

Скрипку створив італійський майстер Андреа Аматі, а Страдіварі й Гварнері вдосконалили інструмент до тієї форми, яка знайома сучасним музикантам. Українська назва “скрипка” походить від старослов’янського “скрипати” або “скрипіти”. Цікаво що англійська назва скрипки fiddle має друге значення “веселун”, що може бути пов’язано з особливим стилем запальної гри фольклорних композицій на скрипках.

Що являє собою скрипка

Конструкція скрипки досить складна з огляду на принцип створення звуку й впливу матеріалів на якість звучання. Навіть для навчання за потреби придбати бюджетну модель хорошим вибором буде скрипка Макстон з якісних матеріалів, виготовлена з дотриманням італійської технології. Зазвичай деки виготовляються із сосни чи ялини, гриф – з клена чи граба, а для бічних частин підходить червоне дерево чи клен. Саме завдяки поєднанню різних за властивостями порід деревини досягаються неперевершені акустичні властивості скрипок.

Обирати скрипку важливо особисто, оцінюючи звучання наживо, тому варто відвідати, приміром, магазин музичних інструментів у Києві patinahati.com, де є великий вибір скрипок, що відповідають високим стандартам, встановленими ще стародавніми майстрами. На звук скрипки впливають абсолютно всі елементи:

  • тип і матеріал струн, що видають звук при потрійному сходженні;
  • резонансна коробка і дека, що підсилюють звук від струн;
  • гриф з ебоніту чи клену надає особливого тембру;
  • f-отвір на поверхні деки забезпечує рух повітря, аби контролювати гучність.

Також на звучання скрипки має великий вплив майстерність виготовлення інструмента та якість оброблення деревини. Фактично кожна скрипка має свою “душу” й голос, що робить інструмент унікальним і дозволяє скрипалю звучати особливо. 

Особливості сучасних скрипок

Сучасні моделі скрипок мають певні відмінності, адже виготовляються з використанням нових матеріалів й сучасних способів обробки. Інновації в технології виготовлення скрипок дозволяють виготовляти якісні інструменти з відмінним звучанням, а автоматизація певних етапів виробництва дозволяє здешевити виготовлення без втрати якості звуку, що робить скрипку доступним інструментом для навчання.

Не оминули скрипку й електронні технології. Скрипки з надсучасним корпусом й електронними звукознімачами мають значно ширше застосування в різних музичних жанрах. Така скрипка має унікальне електронне звучання, надає класичним композиціям неперевершених відтінків, може бути підключена до підсилювачів звуку для ефектних виступів та звукозапису.