Підшлункова болить: що робити при панкреатиті

Запалення підшлункової залози, або панкреатит, буває хронічним та гострим. У будь-якому випадку хворий повинен знати, що робити при панкреатиті. Це допоможе уникнути загострення та заспокоїти хворий орган під час нападу.

Що робити при панкреатиті?

Хронічний панкреатит супроводжується болем у підребер’ї, який зазвичай виникає після їжі. Супутні симптоми – відрижка, нудота, блювання, слабкість, порушення випорожнень. Захворювання вимагає грамотного лікування, призначеного лікарем, і полягає в основному у дотриманні найсуворішої дієти.

Людина, яка страждає на недугу, знає, що робити при панкреатиті в домашніх умовах:

  • приймати спазмолітичні препарати, щоб допомогти підшлунковій залозі виводити жовч;
  • їсти малими порціями, по 5-6 разів на день, ні в якому разі не переїдати;
  • не приймати занадто гарячу чи холодну їжу;
  • дотримуватись найсуворішої дієти.

Будь-яке порушення може спровокувати найсильніший приступ, але особливо небезпечним є зневага до дієти. Потрібно забути про алкоголь, жирну та гостру їжу, олію, сирі овочі.

панкреатит
панкреатит живіт

Що робити при загостренні панкреатиту?

Якщо розпочався напад панкреатиту, потрібно зреагувати негайно. За дуже сильних болів не можна терпіти: відразу ж викликайте швидку. При болю середньої інтенсивності можна залишитися вдома, але тільки в тому випадку, якщо є всі потрібні препарати і ви знаєте, що робити при загостренні панкреатиту. (Читайте також, Веганська дієта: важливі та корисні продукти, види та принцип споживання).

Основне завдання – зняти біль та заспокоїти підшлункову. Тому в перші хвилини після початку загострення потрібно зробити таке:

  • прийняти спазмолітичний препарат, а ще краще зробити внутрішньом’язову ін’єкцію;
  • лягти в ліжко та провести там як мінімум 2 дні;
  • прикласти до тіла в місце болю грілку, набиту лбодом, або просто якийсь холодний предмет;
  • припинити прийом їжі, у тому числі напоїв. Дозволено лише чисту воду кімнатної температури;
  • щоб полегшити біль, дихати поверхнево, іноді затримуючи дихання;
  • не стримувати блювоту – після нього стан миттєво покращає.

Не можна приймати знеболювальне, щоб не погіршити стан. У перші 3 дні після нападу їсти взагалі нічого не можна, а ось пити можна – чисту воду кімнатної температури. Продовжуватиме те ж лікування, що на початку нападу: повний спокій, заборона на їжу, холод на живіт, прийом спазмолітиків. (Читайте також, Залізо у продуктах харчування: чим воно корисне?.)

В кінці 2-го дня дозволено пити охолоджений відвар шипшини. На 4-й день після загострення можна поїсти – відварену їжу строго за призначеною лікарем дієтою.

Біль при панкреатиті переносити дуже тяжко. Допомога хворому потрібна негайна, а основне лікування полягає у дотриманні трьох основних правил: голод, спокій, холод.