Скандал із укриттям: охоронець поліклініки заперечував існування України та пропагував комунізм – ЗМІ

Охоронець поліклініки у Деснянському районі Києва являється фігурантом ще однго кримінального провадження.

Як повідомляє видання УНН з посиланням на речницю прокуратури Києва Надію Максимець, підозра у даному кримінальному проваджені вже підписана – “У ці хвилини триває процес вручення підозр фігурантам“, – повідомили Максимець. Окрім охоронця у ньому фігурує його дружина, та ще група осіб. Їх підозрюють у злочині передбаченому  ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 436-1 Кримінального Кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб).

Речниця Київської прокуратури розповіла виданню, що у лютому поточного року до Деснянської окружної прокуратури міста Києва з СБУ надійшли матеріали щодо діяльності на території району групи осіб, які під час збройної агресії рф проти України намагаються дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні під гаслами відновлення УСРС у складі СРСР.

У ході проведення розслідування було з’ясовано, що вказані особи відносять себе до Київського осередку «Всесоюзне об’єднання виборців народів СРСР» (ВОИНР СССР), підтримують ідеї приєднання України до рф під приводом відновлення УРСР та СРСР. Окрім того, зазначені особи відносять себе до членів Українського республіканського відділення Київського міського комітету кредиторів СРСР.

Вони активно використовували комуністичну символіку, розсилають на адреси державних органів та комунальних підприємств листи, у яких викладали позицію щодо незаконності створення та проголошення незалежності України з використанням комуністичної символіки.

Вказане листування тривало й після початку повномаштабного вторгнення рф в Україну у 2022-2023 роках.

«Так, у ході досудового розслідування встановлено, що координатором вказаних організацій є дружина підозрюваного охоронця. Остання, спільно з іншими громадянами, які позиціонують себе як представники організації ВОИНР СССР, маючи заборгованості по оплаті комунальних послуг, надсилають претензії до комунальних підприємств про «нав’язування» їм комунальних послуг при відсутності їх замовлення, обґрунтовуючи незаконністю розпаду СРСР та проголошення незалежності України», – розповіла Максимець.

Претензії до комунальних підприємств вказані особи надсилали на бланках Всесоюзное объединение изберателей народов СССР/УССР, Украинское республиканское отделение СССР/УССР, Киевский городской комитет кредиторов СССР/УССР), з символікою комуністичного режиму, а саме: «зірка героя радянського союзу», або «золота зірка» та підписуються як громадяни неіснуючого УССР.

За даними слідства, у деяких випадках в пакеті претензії серед іншого (бланків, назв, символів) проставляються відбитки мокрої печатки із зображенням п’ятикутної зірки в центрі кола, яку обрамляє колишній герб СРСР та використанням назв «Территориальное обьединение избирателей в г. Киеве».

Серед прізвищ підписантів, що розповсюджують комуністичну символіку, у заявах зазначалось і прізвище охоронця поліклініки.

Також опитані свідки говорять про проросійські погляди охоронця, що він виправдовував агресію рф проти України та називав це «звільненням».

“За результатами проведених обшуків за місцем проживання фігурантів справи, виявлено та вилучено значний обсяг документів з символікою комуністичного режиму та печатки з даною символікою. Згідно висновку експерта, вказані вище претензії та відбитки печаток містять зображення комуністичної символіки”, – повідомила Максимець.

Максимець зазначила, що слідчі дії, зокрема обшуки у фігурантів, планувалися на початок червня, однак, трагедія 1 червня змусила прискорити ці процеси.

Нагадуємо, 1 червня, під час нічної ракетної атаки росіян, через замкнене укриття у Києві, загинуло 3 людини.

В свою чергу, як повідомляють у Київській міській прокуратурі, через зачинене укриття у Деснянському районі Києва, внаслідок чого загинули люди – 3 посадовцям та охоронцю обрано запобіжні заходи.

Цієї суботу, 3 червня, суд за клопотанням Деснянської окружної прокуратури м. Києва обрав запобіжні заходи чотирьом особам, затриманим у зв’язку із загибеллю людей біля укриття в Деснянському районі столиці. Трьом службовим особам – першому заступнику Деснянської РДА, директору медзакладу та його заступнику обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту. Їм інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України – службова недбалість.

Охоронцю медзакладу обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення альтернативи. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 135 КК України.

За службову недбалість загрожує покарання від 2 до 5 років позбавлення волі, за залишення у небезпеці, що призвело до смерті – від 3 до 8 років ув’язнення. Слідчі дії тривають. За їх результатами буде надано правову оцінку й діям службових осіб КМДА.